Poniedziałek, 15 kwietnia
Imieniny: Bazylego, Tytusa
Czytających: 10780
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

: Bolesławiec lepszy od Kobierzyc

Środa, 30 listopada 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 31 grudnia 2005, 1:34
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
Bolesławiec znalazł się w złotej "16" najlepszych terenów inwestycyjnych w Polsce. Takie są wyniki pierwszej edycji ogólnopolskiego Konkursu "Grunt na medal" przeprowadzonego przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ). Celem konkursu było zdobycie informacji o najlepiej przygotowanych terenach, które można zaproponować potencjalnemu inwestorowi zagranicznemu.

Laureatami zostało szesnaście gmin oferujących najciekawsze grunty pod inwestycje zagraniczne w Polsce. Do komisji konkursowej wpłynęły 342 oferty. Po kilku miesiącach prac jury wyróżniła 70 gmin, a wśród nich złotą "16".

W województwie dolnośląskim laureatem został Bolesławiec, plasując się przed sześcioma wyróżnionymi gminami: Dobroszycami, Jelenią Górą, Lubinem, Nowogrodźcem, Oleśnicą, Oławą, Św. Katarzyną, Świdnicą i Kobierzycami.

O zwycięstwie Bolesławca zadecydowało: korzystne położenie geograficzne, bliskość zasobów naturalnych, zróżnicowany przemysł, rozwinięta infrastruktura techniczna i społeczna.

- Zwycięstwo bardzo nas cieszy - mówi Agnieszka Gergont, rzecznik rasowy Urzędu Miasta w Bolesławcu. - Świadczy ono bowiem o tym, że nasze starania o dobry klimat dla inwestycji są zauważalne i cenione. O atrakcyjności Bolesławca świadczy obecność już istniejących w naszym mieście firm z kapitałem zagranicznym: niemieckim, duńskim i szwajcarskim.

Bolesławiecka Strefa Aktywności Gospodarczej powstaje na terenach stanowiących własność gminy, osób prawnych i fizycznych. Granice strefy stanowią: ul. Kościuszki na zachodzie, ulica Cieszkowskiego na południu, linia kolejowa przebiegająca wzdłuż ulicy Modłowej na wschodzie oraz północne granice miasta.

- Tereny położone na wyodrębnionym obszarze mają tworzyć dzielnicę przemysłową naszego miasta mówi Agnieszka Gergont.

- Stworzenie Bolesławieckiej Strefy Aktywności Gospodarczej ma na celu kompleksowe przygotowanie pod inwestycje atrakcyjnie położonych terenów - informuje prezydent Bolesławca Piotr Roman. - Wydzielony obszar obejmuje około 132 gruntów, z których około 50 ha pozostaje w rękach samorządu. Jak informują organizatorzy Konkursu "Grunt na medal", każda gmina-laureatka otrzyma certyfikat, specjalnie na tę okoliczność bity medal oraz ogromny banner. Wyróżnione tereny będą rekomendowane przez PAIiIZ firmom zagranicznym w pierwszej kolejności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
672
Tak
58%
Nie
42%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
Kultura
"Jak u Hitchcocka" – koncert dla Norwida
 
112
Samochód sam powiadomił służby!
 
Piłka nożna
Prowadził klub z ekstraklasy, teraz czas na Karkonosze!
 
Polityka
Janowice Wielkie: Zawadzki vs. Pawłowicz
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group