Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 2384
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bój Julii o "Julię"

Poniedziałek, 30 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 30 lipca 2007, 16:27
Autor: AGA
Jelenia Góra: Bój Julii o "Julię"
Fot. Agnieszka Gierus
Parlamentarzystki Platformy Obywatelskiej z odsieczą dla zagrożonej upadkiem huty.

W poniedziałek o godz. 11.00 w Biurze Poselskim Beaty Sawickiej odbyła się konferencja prasowa z udziałem posłanki Platformy Obywatelskiej Julii Pitery, z-cy przewodniczącego Sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.
Tematem była kwestia prywatyzacji Huty Julia w Szklarskiej Porębie

– Jest to zbyt ważna kwestia dla naszego regionu, aby można było ją pominąć. Po zapoznaniu się z dokumentacją, uznałyśmy, że należy złożyć wniosek do Najwyższej Izby Kontroli, która sprawdzi wszystkie procedury dotyczące prywatyzacji. Ogromnym wsparciem jest dla mnie poseł Julia Pitera – mówiła Beata Sawicka.

Posłanka J. Pitera wyjaśniała, jakie sprawy mają zamiar podjąć już w tym tygodniu.
– Przede wszystkim widzimy tutaj ewidentne naruszenie ustawy o ochronie danych osobowych. Złożę w związku z tym odpowiedni wniosek do Głównego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Zostało tutaj prawdopodobnie popełnione przestępstwo przeciwko dokumentom z art. 272. (zasady archiwizowania dokumentów państwowych), które są np. podstawą do wyliczenia emerytury. Pracownicy nie będą mogli złożyć ich w ZUS – wyjaśniała Julia Pitera.

Posłanka obiecała zająć się też niewypłaconymi, zaległymi wypłatami dla pracowników Huty oraz dokładnie zbadać aspekt skarbowy sprawy.
– Należy ustalić, kto w tej chwili jest tak naprawdę właścicielem Huty. Pracownicy twierdzą, że jest nim obywatel amerykański, jednak w dokumentach formalnie jest nim mecenas Skalski. Trzeba sprawdzić dokładnie zobowiązania p. Skajskiego wobec skarbu państwa – skąd miał pieniądze, czy uregulował wszelkie zobowiązania – mówiła posłanka Pitera.

Dodała, że inną kwestią jest też fakt braku wpisu Huty Julia do rejestru zabytków. Tę kwestią również zamierza się zająć.

Julia Pitera zapewniła, że zabierze się za sprawę Huty z dużą przyjemnością.
– Oczywiście nie jest tak, że zaraz będzie widać efekty – czasami trzeba na nie czekać miesiącami. Wiem jednak z doświadczenia, że scenariusze tego typu działań zawsze przyniosą jakieś efekty. Mogę zapewnić, że słowa dotrzymamy i będzie to zrobiona – dodała.

<b> Na skraju przepaści </b>
Prywatyzacja największego niegdyś zakładu pracy w Szklarskiej Porębie budzi wiele emocji już od kilku lat. Ostatnio trafiła na antenę TV w programie &#8222;Sprawa dla reportera&#8221;. Huta stoi na skraju przepaści i popada w ruinę z powodu, między innymi, bezsensownych decyzji marketingowych po przejęciu jej przez nowego właściciela.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group