Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5681
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bój Julii o "Julię"

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 30 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 30 lipca 2007, 16:27
Autor: AGA
Fot. Agnieszka Gierus
Parlamentarzystki Platformy Obywatelskiej z odsieczą dla zagrożonej upadkiem huty.

W poniedziałek o godz. 11.00 w Biurze Poselskim Beaty Sawickiej odbyła się konferencja prasowa z udziałem posłanki Platformy Obywatelskiej Julii Pitery, z-cy przewodniczącego Sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.
Tematem była kwestia prywatyzacji Huty Julia w Szklarskiej Porębie

– Jest to zbyt ważna kwestia dla naszego regionu, aby można było ją pominąć. Po zapoznaniu się z dokumentacją, uznałyśmy, że należy złożyć wniosek do Najwyższej Izby Kontroli, która sprawdzi wszystkie procedury dotyczące prywatyzacji. Ogromnym wsparciem jest dla mnie poseł Julia Pitera – mówiła Beata Sawicka.

Posłanka J. Pitera wyjaśniała, jakie sprawy mają zamiar podjąć już w tym tygodniu.
– Przede wszystkim widzimy tutaj ewidentne naruszenie ustawy o ochronie danych osobowych. Złożę w związku z tym odpowiedni wniosek do Głównego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Zostało tutaj prawdopodobnie popełnione przestępstwo przeciwko dokumentom z art. 272. (zasady archiwizowania dokumentów państwowych), które są np. podstawą do wyliczenia emerytury. Pracownicy nie będą mogli złożyć ich w ZUS – wyjaśniała Julia Pitera.

Posłanka obiecała zająć się też niewypłaconymi, zaległymi wypłatami dla pracowników Huty oraz dokładnie zbadać aspekt skarbowy sprawy.
– Należy ustalić, kto w tej chwili jest tak naprawdę właścicielem Huty. Pracownicy twierdzą, że jest nim obywatel amerykański, jednak w dokumentach formalnie jest nim mecenas Skalski. Trzeba sprawdzić dokładnie zobowiązania p. Skajskiego wobec skarbu państwa – skąd miał pieniądze, czy uregulował wszelkie zobowiązania – mówiła posłanka Pitera.

Dodała, że inną kwestią jest też fakt braku wpisu Huty Julia do rejestru zabytków. Tę kwestią również zamierza się zająć.

Julia Pitera zapewniła, że zabierze się za sprawę Huty z dużą przyjemnością.
– Oczywiście nie jest tak, że zaraz będzie widać efekty – czasami trzeba na nie czekać miesiącami. Wiem jednak z doświadczenia, że scenariusze tego typu działań zawsze przyniosą jakieś efekty. Mogę zapewnić, że słowa dotrzymamy i będzie to zrobiona – dodała.

<b> Na skraju przepaści </b>
Prywatyzacja największego niegdyś zakładu pracy w Szklarskiej Porębie budzi wiele emocji już od kilku lat. Ostatnio trafiła na antenę TV w programie &#8222;Sprawa dla reportera&#8221;. Huta stoi na skraju przepaści i popada w ruinę z powodu, między innymi, bezsensownych decyzji marketingowych po przejęciu jej przez nowego właściciela.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~mieszkaniec 30-07-2007 15:22
Nie dawno w Szklarskiej była pani Jaworowicz ze sprawa dla reportera gdzie tematem była Huta Julia. Program będzie emitowany 7 sierpnia o 21:45 na TVP 1
~wm 30-07-2007 16:11
To raczej nie sprawa dla reportera, ale sprawa dla Oliwiera. On wyjaśnia takie rzeczy z równie dziką przyjemnoscią.
~emma 30-07-2007 16:14
Posłanki Pitery Bój w Hucie
~autochton. 30-07-2007 17:42
Nie wierzę za grosz pani Piterze. Nic do tej pory pomyślnie nie załatwiła a wszelkie ruchy medialne są sposobem na życie tej pani.
~hutnik z opzz 30-07-2007 18:19
druga p.Czernow Z.
~do autochtona 30-07-2007 18:19
Pani Pitera,to zalosny relikt przewrazliwionej "demokracji".Ta pani to odprysk,cwaniactwa politycznego.Zadnej dzialalnosci opozycyjnej,ot tak,poprostu blef,organizacji pozarzadowych.Jak do koryta sie tej pani spieszy za wszelka cene.Byle nie w JG!!!!
~Ciekawski 30-07-2007 19:51
Pytanie do Emmy – czy to stwierdzenie to jest gra półsłówek. Jeśli tak to w pełni potwierdzam to proste stwierdzenie dotyczące wyników "działania...", tylko czy nie jest to niedźwiedzia przysługa? Bo jak znam życie i dziaanie Miss Pitery to istotnie zarówno hutnik z opzz, jak i auyochton w pełni mają rację– no nie?
~Ad vocem 31-07-2007 21:31
Posłanki się angażują w ważną dla regionu sprawę – i co je spotyka? Znowu ta żałosna i bezproduktywna krytyka! Niedobrze mi sie robi jak czytam te komentarze... nie tylko zresztą te pod tym konkretnym artykułem... Mam tylko cichą nadzieje, że te komentarze to tylko jakiś ułamek opinii jeleniogórskiego społeczeństwa... bo jesli większość to sami krytykanci – zapewne nie robiący nic dla dobra miasta i regionu – to cudem bedzie jakiekolwiek efektywne rządzenie miastem. Zdaję sobie sprawę, że krytyka rodzi sie pod wpływem złych doświadczeń...ale poszukajcie nowych – dobrych – lepszych. Nik mi nie powie, że takich nie ma! Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group