Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 3600
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Biblioteki w sieci

Czwartek, 20 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 stycznia 2006, 16:46
Autor: Muzyczne Radio
Mieszkańcy Lubina już bez wychodzenia z domu mogą sprawdzić, czy potrzebna im książka znajduje się w bibliotecznych zbiorach. Dziś w Lubinie uruchomiono nowoczesną sieć komputerową.

Lubińska inwestycja jest częścią dużego projektu, finansowanego ze środków unijnych i pieniędzy Urzędu Marszałkowskiego.
Przystąpiły do niego już biblioteki wrocławskich uczelni: Akademii Rolniczej, AWF - i Politechniki oraz Biblioteki Pedagogicznej. W sieci funkcjonuje Legnica, a wkrótce dołączą do niej także Lwówek Śląski, Kłodzko, Jelenia Góra i Polkowice.

- Jedyny problem polega na tym, że nie wszystkie dzieci chcą czytać, ale teraz przynajmniej nie będą już mogły bujać, że szkolnej lektury nie ma w bibliotece - powiedział nam prezydent Lubina. Robert Raczyński zapewnia, że do 2007 roku w sieci będą dostępne także zbiory szkolnych bibliotek: podstawówek i gimnazjów.

Wszyscy czytelnicy dostają teraz specjalne plastikowe karty, uprawniające do wypożyczania książek we wszystkich bibliotekach znajdujących się w sieci. Internetowy, biblioteczny adres to: www.dzb.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group