Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 2695
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Białe szaleństwo na crossach i nartach w Karpaczu

Wtorek, 3 stycznia 2012, 8:47
Aktualizacja: 8:48
Autor: Agrafka
REGION JELENIOGÓRSKI: Białe szaleństwo na crossach i nartach w Karpaczu
Fot. Organizator
Pierwsze Międzynarodowe Mistrzostwa w Skijoering Devil Cup, (ciągnięcie nart) odbędzie się 7 stycznia w Karpaczu. Były czasy, kiedy konie ciągnęły narciarzy, jednak z biegiem czasu zaczęto je zastępować motorami, quadami oraz skuterami śnieżnymi.

Wszyscy miłośnicy białego szaleństwa oraz sportów motorowych będą mieli okazję poczuć prawdziwą adrenalinę na Stadionie Miejskim w Karpaczu. Jak zapowiadają organizatorzy zawody odbędą się na bardzo wysokim poziomie, gdyż weźmie w nich udział ikona światowego Enduro Bartosz Obudzki, wielu znakomitych narciarzy oraz najlepszych zawodników z Niemiec, Austrii i Polski.

Mistrzostwa zostaną rozstrzygnięte w 2 dyscyplinach: prolog – najszybsze okrążenie (400m) oraz konkurencja drużynowa – w której zostanie wyłoniony mistrz w skijoringu systemem KO. Nie zabraknie oryginalnych pokazów, a po uroczystym wręczeniu nagród będzie After Race Party.

Skijoering rozwijał się początkowo w Skandynawii, a jego pierwotnym celem była koniecznością szybkiego przemieszczania się. Na początku XX wieku, zaczęto rozwijać i propagować „ski-joering” jako kolejną z dyscyplin zimowych sportów. Prym wiedli tu Szwajcarzy, którzy zauważyli dużą widowiskowość i atrakcyjność tego sportu. Dziś to właśnie w St. Moritz rozgrywane są najsłynniejsze zawody w ski-joeringu.

Imprezę organizuje „wyższa szkoła jazdy” SKIVEGAS oraz lokalni sponsorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group