Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 25 kwietnia
Imieniny: Jarosława, Marka
Czytających: 10542
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Bez paniki

Środa, 31 sierpnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 13 stycznia 2006, 20:50
Autor: Radio BRW 101,1 FM
Na Dolnym Śląsku nie ma bezpośredniego zagrożenia ptasią grypą – uspokaja wojewoda Stanisław Łopatowski.

Wirus, który ujawnił się na pograniczu Azji i Europy w Rosji i Kazachstanie nie jest groźny dla ludzi. Jest on natomiast niebezpieczny dla ptactwa dzikiego i hodowlanego.

Dlatego też wojewódzcy i powiatowi lekarze weterynarii obserwują hodowle drobiu oraz skupiska ptaków dzikich, badają martwe osobniki.

W celach alarmowych uruchomiony został całodobowy telefon <b>0 605 303 485</b>, pod którym dyżuruje specjalista. Tam należy zgłaszać przypadki masowego pomoru ptaków i inne niepokojące sytuacje.

Obowiązuje zakaz wwożenia do Unii Europejskiej odzwierzęcych produktów żywnościowych z obszarów zagrożonych. Natomiast mięso drobiowe sprzedawane w dolnośląskich sklepach jest całkowicie bezpieczne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Te imiona noworodków królowały w marcu 2026 r. w Jeleniej Górze. Które byście wybrali?

Oddanych
głosów
200
Zofia
30%
Rozalia
13%
Julia
41%
Mia
16%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Nauka potwierdza. Mężczyźni chorują bardziej
 
Rozmowy Jelonki
Harcerstwo bez telefonów. „Pokazujemy dzieciom, że prawdziwe życie jest poza ekranem”
 
Kultura
Kryminał Sławomira Gortycha na jeleniogórskiej scenie
 
112
Jasnowidz pomógł odnaleźć telefon zamordowanego dziecka!
 
Pogoda
Od niedzieli napływ powietrza arktycznego
 
Aktualności
O Romach w Senacie
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group