Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 8558
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Bez nudy w Rudawach

Środa, 17 lipca 2019, 6:17
Aktualizacja: Czwartek, 18 lipca 2019, 8:25
Autor: WAC
Janowice Wielkie: Bez nudy w Rudawach
Fot. użyczone
Nie narzekają na nudę dzieci biorące udział w licznych działaniach wakacyjnych w świetlicy wiejskiej "Rudawy" w Janowicach Wielkich.

W świetlicy przede wszystkim realizowany jest projekt „W lesie i na łące czyli spotkania z sudecką przyrodą” pod opieką Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych, dzięki dofinansowaniu w ramach programu Dolnośląskie Małe Granty z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Do tej pory odbyło się już pięć warsztatów zarówno wyjazdowych - w Muzeum Tajemniczy Las w Bukowcu oraz w Dolnośląskim Zespole Parków Krajobrazowych w Sobieszowie, jak i na miejscu - w Rudawskim Parku Krajobrazowym. Między innymi ostatnio dzieci w trakcie wędrówki pod opieką Joanny Potockiej z Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych, trasą przez zamek Bolczów i Dolinę Janówki, odkrywały tajniki rudawskiej przyrody oraz słuchały opowieści o roślinach, ucząc się jednocześnie je rozpoznawać. Był też udział w zajęciach Brave Kids.

Brave Kids, to impreza której z wielką życzliwością przyglądamy się od początku jej istnienia - mówi Krystyna Pisarska ze świetlicy wiejskiej "Rudawy". - Nie ominęliśmy żadnej jej edycji. To wspaniałe patrzeć, jak dzieci i młodzież z krajów o różnej kulturze tworzą wspólnie niezwykłe, pełne radości widowiska. Zdarzają się - tak jak w tegorocznej edycji - chwile zadumy, smutku, buntu wobec nieprzyjaznego dla młodych świata. Wspaniała impreza, cudowny klimat, niezwykli ludzie. Przy okazji wyjazdu do Wałbrzycha odwiedziliśmy też Explora Park, gdzie na dzieci czekały rozmaite zadania logiczne, łamigłówki, itp. - dodaje K. Pisarska.

Dzieci z Janowic Wielkich były też na dwudniowej wycieczce w Chatce Górzystów, w ogrodzie zoologicznym w Goerlitz oraz bawiły na ognisku w Miedziance. Mimo wakacji, świetlicowicze uczestniczą nadal w akcjach charytatywnych. To zbiórki karmy dla zwierząt ze schroniska oraz plastikowych nakrętek przekazywanych na rehabilitację Filipka Janasa.

Twoja reakcja na artykuł?

19
90%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
10%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group