Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 10371
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Będzie Świętojanka w angielskim parku

Poniedziałek, 17 czerwca 2013, 10:14
Aktualizacja: 10:19
Autor: Org
Jelenia Góra: Będzie Świętojanka w angielskim parku
Fot. Organizator
Fundacja Forum Staniszów oraz Hotel Pałac Staniszów zapraszają w piątek (21.06.) o o godz. 19.00 do Angielskiego Parku Krajobrazowego przy Pałacu Staniszów na wyjątkową Noc Świętojańską z zespołem In Corpore w składzie: Józef Skrzek – keys, Piotr Wojtasik – trąbka, Mirosław Muzykant – perkusja, Violetta Muzykant – taniec, Beata Mańkowska – śpiew. Wstęp kosztuje 30 zł.

Józef Skrzek założył formację „In Corpore” w roku 1998. Zespół grał intensywnie w ubiegłej dekadzie, m.in. w Teatrze Witkacego w Zakopanem, w Planetarium Śląskim w Chorzowie oraz na wielu Festiwalach międzynarodowych. Zagrał koncert w katowickim kinoteatrze „Rialto” podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego, a także spektakularne widowisko multimedialne "Schody do Nieba" na Rynku w Czeladzi. Projekt „In Corpore” łączy muzykę, taniec i słowo. Ten trójwymiar artystyczny - Instrumentalistyka, Taniec oraz Śpiew daje wielowymiarowe wrażenia, działające na wyobraźnię Widza z dużą Ekspresją, Romantyką i Przestrzenią. To również łączenie Pokoleniowe w Sztuce z Kompozycją, Improwizacją i perfekcją Wykonawców.

Józef Skrzek - polski multiinstrumentalista, wokalista i kompozytor. Urodzony na Śląsku w Michałkowicach w rodzinie górniczej. Od małego grał i śpiewał, wychowany w duchu sztuki, muzyki, plastyki, tańca, ale również sportu. W 1970 r. stawiał pierwsze kroki jako basista oraz pianista zespołu Breakout. Po rocznej współpracy powrócił jednak na Śląsk, żeby założyć swój ulubiony zespół – Silesian Blus Band. To wielkie szczęście, że powstał ten projekt, bowiem właśnie SBB stworzyło całkiem nowy nurt w muzyce polskiej, a może i światowej. Do 1973 zespół współpracował z Czesławem. W latach 80. Rozpoczął karierę solową, demonstrując światu nową formułę muzyki uniwersalnej, ze słowiańską romantyką oraz buntowniczą dynamiką rocka, zapraszając do współpracy Antymosa Apostolisa oraz Jerzego Piotrowskiego. W pierwszych dziewięciu latach działaln ości zburzyli wszelkie konwencje rynkowe, nagrali kilkanaście płyt w wielu krajach, sprzedali kilka milionów płyt. Obecnie SBB występuje i nagrywa z znanym perkusistą Paulem Wertico z Chicago.

Od początku lat 80. regularnie występuje w kościołach, prezentując zarówno stricte organowe recitale, jak i koncerty na których łączy brzmienia akustyczne z syntezatorami. Jest kompozytorem „Kantaty Maryjnej” do słów Romana Brandstaettera, wykonywanej z powodzeniem od lat osiemdziesiątych do dnia dzisiejszego. Tworzy muzykę elektroniczną, prezentując ją na festiwalach el-muzyki. Z powodzeniem komponuje również muzykę filmową. Od końca lat 70. współpracował m.in. z Piotrem Szulkinem, Jerzym Skolimowskim, Mieczysławem Waśkowskim oraz Lechem Majewskim. Współpracował z wieloma śląskimi muzykami współtworząc z nimi pojęcie „silesian sound”. W końcu lat 80. aktywnie działał w Hamburgu tworząc Video Art Production. W latach dziewięćdziesiątych zaprezentował szereg dużych, plenerowych spektakli muzycznych. Wiek XXI w działalności Józefa to kontynuacja dróg naznaczonych naście lat wcześniej, ale i szukanie wciąż nowych form wyrazu. Od 2001 roku funkcjonuje znowu, coraz aktywniej, grupa SBB. Józef nie zapomniał jednak o działalności solowej. W 2001 roku napisał muzykę do przedstawienia teatralnego „L’Improbable Rencontre” teatru im. Romain Rolland’a w Villejuif pod Paryżem oraz zilustrował film „Angelus” Lecha Majewskiego oraz serial TVP „Serce z węgla”. Kilkakrotnie wystąpił na Jasnej Górze, rejestrując podczas jednego z występów album „Kantata Maryjna”. W roku 2003 złożył hołd ofiarom lawiny w Tatrach za pomocą koncertu „Epitafium Dusz” w tyskim kościele św. Marii Magdaleny i płyty-cegiełki dokumentującej to wydarzenie. Przyszłość pełna kolejnych, ekscytujących planów koncertowych i płytowych rysuje się niezwykle ciekawie i pewne jest, że jeszcze nie jeden utwór i nie jedno spotkanie z muzyką Józefa będzie mogło dostarczyć wielu, niezapomnianych wrażeń.

Bliższe informacje pod numerem tel. 75 755 84 45 lub pisząc na adres: fundacja@palacstaniszow.pl. Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc.

Projekt „Muzykalia Staniszowskie” realizowany jest przy wsparciu: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Urzędu Gminy Podgórzyn. Główny partner: GMT Guss- und Maschinenteile GmbH, Partnerzy: Tauron Ekoenergia, Dr. Schneider Automotive Polska, Jelenia Plast, DWS Dräxlmaier, Sopp Industrie GmbH Patroni medialni: Nowiny Jeleniogórskie, Schlesien heute, Business Woman&Life.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
887
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
Kultura
Wykłady pani profesor i pana doktora
 
Kultura
Pokój zwierzeń w BWA
 
Aktualności
Festyn w Mysłakowicach
 
Karkonosze
Śnieżka – widokowo najlepsza miejscówka w Polsce?
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group