Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6255
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Będą podwyżki w MOPS–ie, ale nie takie wysokie

Niedziela, 18 stycznia 2015, 8:52
Aktualizacja: Poniedziałek, 19 stycznia 2015, 7:54
Autor: Angela
Jelenia Góra: Będą podwyżki w MOPS–ie, ale nie takie wysokie
Fot. Angela
Władze miasta są już po wstępnych rozmowach z przedstawicielami związków zawodowych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze. Chodzi o podwyżki płac, których dla wszystkich, ponad stu pracowników MOPS–u domagały się przedstawicielki związków: przewodnicząca NSZZ Solidarność Joanna Markiewicz oraz członkowie: Beata Słoma i Ewa Olk. Proponowały podwyżki na poziomie 500 zł, ale nie mniejszym, niż 200 zł.

Z wnioskiem o podwyższenie wynagrodzenia dla pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze związkowcy wystąpili na grudniowej sesji Rady Miejskiej w Jeleniej Górze. Przekonywali, że średnie wynagrodzenie pracownika z wyższym wykształceniem na poziomie od 1700 do 2300 zł jest za niskie w porównaniu do ogromnego zakresu obowiązków i stresu związanego z pracą z osobami z rodzin znajdujących się w trudnych sytuacjach życiowych. Swoich pracowników poparł również dyrektor MOPS-u Wojciech Łabun. O zasadności wniosku mówiło także kilku radnych, którzy tym tematem zajmowali się w poprzedniej kadencji.

Obecnie są już wstępne ustalenia w tej sprawie. – Uznaliśmy, że są pewne regulacje płacowe, w ramach których będziemy chcieli podnieść płace pracowników MOPS-u, ale nie w wysokości proponowanej przez panie ze związków zawodowych – mówi Jerzy Łużniak, wiceprezydent Jeleniej Góry. – To byłby zbyt duży wydatek ze strony budżetu – dodaje J. Łużniak.

Innego zdania jest komisja budżetu Rady Miejskiej, która twierdzi, że dla budżetu żaden wydatek to nie jest. – Takie zdanie może mieć każdy, kto nie końca odpowiada za wykonanie budżetu – odpowiada wiceprezydent. – Za realizację budżetu odpowiada prezydent i dlatego to prezydent takie decyzje podejmuje – dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group