Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 7213
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Będą podwyżki dla jednostek budżetowych i kultury?

Czwartek, 7 maja 2015, 11:21
Aktualizacja: 12:04
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Będą podwyżki dla jednostek budżetowych i kultury?
Fot. Przemo
Biorąc pod uwagę dobre wyniki budżetu miasta Jeleniej Góry prezydent podjął decyzję, że dla jednostek budżetowych i jednostek kultury będzie składał wniosek do Rady Miasta o regulacje płacowe – poinformował na dzisiejszej (7.05) konferencji prasowej wiceprezydent Jerzy Łużniak.

Wniosek do Rady ma być złożony na jednej z dwóch najbliższych sesji, aby regulacje mogły być wprowadzone od 1 lipca br. Podwyżki mają wynieść ok. 150 zł brutto, ale to dyrektorzy jednostek będą decydowali o rozdziale tych pieniędzy.

Podwyżki mają objąć, nie zakłady budżetowe, a jednostki budżetowe. Wczoraj zostały zakończone negocjacje i rozmowy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, problem został rozwiązany i panie wyszły zadowolone z tego spotkania – wyjaśnia W. Łużniak. Biorąc pod uwagę, że podobna sytuacja jest też w innych jednostkach budżetowych i jednostkach kultury prezydent podjął decyzję, że zwróci się do Rady Miejskiej Jeleniej Góry o regulację płacowe również w tych jednostkach – dodał wiceprezydent.

Przypomnijmy, pracownicy MOPS-u pod koniec kwietnia grozili strajkiem ponieważ jak dotąd nie doczekali się obiecanych od stycznia br. podwyżek w wysokości 200 zł. Czy to koniec sporu? Przekonamy się po decyzji radnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group