Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 12250
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bajkowy element w szarej rzeczywistości

Środa, 15 października 2008, 12:13
Aktualizacja: 15:15
Autor: TEJO/Angela
JELENIA GÓRA: Bajkowy element w szarej rzeczywistości
Fot. TEJO
Jak zaczarować zszarzałe jeleniogórskie podwórko dając radość dzieciom i spełniając swoje marzenie? Wie o tym Bożena Wysocka, która otworzyła dziś Krainę Bajek w oficynie przy ulicy Klonowica. Przy okazji będzie to dla gospodyni sposób na życie.

Odrapane mury, a obok – kolorowy świat dziecięcych marzeń urządzony w opuszczonym do niedawna przyziemiu, którym zaopiekowała się Bożena Wysocka. Włożyła w to wiele trudu i oszczędności. Pomieszczenia trzeba było osuszyć i odpowiednio przystosować do odwiedzin najmłodszych gości. Dziś przyszły tu dzieci ze wszystkich jeleniogórskich przedszkoli. Do wieczora miejsce będzie dostępne dla młodszych i starszych jeleniogórzan.

Bajkowe wnętrza pomalowane na nastrojowe kolory. W środku sezam, bajkowa komnata, w której zainstalowano projektor i ekran (posłuży jako mini-kino dla najmłodszych gości, którzy będą mogli obejrzeć ulubioną kreskówkę). Do tego sala piratów, łazienka ze złotą rybką, komnata Alladyna. Wszystko oświetlone barwnymi lampami, które podkreślają rysunki wykonane na ścianach.

Dziś dzieci otwierały szeroko buzie z zachwytu. Bo rzeczywiście gospodyni wyczarowała krainę ich marzeń. Nauczycielki gratulowały pomysłu, a Bożena Wysocka zapraszała na imprezy, które już zaplanowano w „Bajkolandii”. Zachęcała też możliwością organizacji imprez, na przykład, urodzin, w bajkowym świecie.

ROZMOWA Z BOŻENĄ WYSOCKĄ
Kiedy kraina bajek będzie otwarta i dla kogo?
Bożena Wysocka: Kraina bajek stworzona jest z myślą przede wszystkim o dzieciach, ale i dorosłych. Chciałabym, żeby ludzie oderwali się o tej szarej rzeczywistości. Po 15 października na zasadzie seansów podobnie jak w teatrze, będą organizowane wejścia w określone dni o określonych godzinach. Taki program będzie obejmował godzinną wizytę w naszej krainie. Będziemy też organizować tu mikołajki, karnawał, sylwestra i przyjęcia dla dzieci.

Czym zajmuje się pani poza stwarzaniem „bajkowych krain”?
Prowadzę agencję reklamy, piszę scenariusze festynów dla dzieci, od pięciu projektuję modę artystyczną. Z tego tytułu otrzymałam już sporo nagród. Nagrodzono mnie tytułem „Prowokator Roku 2007”, otrzymałam nominację do międzynarodowych Oskarów Fashion, ze swoją kolekcją występowałam w Pałacu Kultury, a na finale w mojej sukience wystąpiła Wiktoria Maria Wałęsa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
678
Jest nowy
6%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
43%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Interwencja na Podwalu
 
112
Zmarł po wybuchu
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group