Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 9113
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Autem trudniej na Wszystkich Świętych

Czwartek, 29 października 2009, 9:02
Aktualizacja: 9:15
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Autem trudniej na Wszystkich Świętych
Fot. TEJO
Wyjątkowo dużego natężenia ruchu na drogach można spodziewać się w nadchodzący weekend. Dzień Wszystkich Świętych wypada w niedzielę, ale już od piątku zaczną się masowe wyjazdy w kierunku cmentarzy.

Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo na drogach przygotowały projekt zmian ruchu, który ma ułatwić poruszanie się zmotoryzowanym po jeleniogórskich drogach. Sprawdź które z ulic będą zamknięte oraz gdzie będzie można zaparkować.

Zostaną zwiększone środki bezpieczeństwa na drogach przez korektę i uzupełnienie oznakowań. Zmiany pojawią się przede wszystkim w okolicach jeleniogórskich cmentarzy, gdzie co roku zmotoryzowani mają największe problemy z dojechaniem i wyjechaniem.

Dla tych, którzy przyjadą odwiedzić groby swoich bliskich na stary cmentarz przy ulicy Sudeckiej, wytyczone miejsca do zaparkowania pojawią się m.in. po prawej stronie jezdni ulicy Skowronków w kierunku ulicy Mickiewicza do obecnego znaku B – 36.

Na ulicy Skowronków ruch będzie jednokierunkowy od ulicy Sudeckiej do Wesołej. Zaparkować będzie można też m.in. przy prawych krawędziach części dwujezdniowej ulicy Mickiewicza, na placu przy ulicy Sudeckiej naprzeciwko głównej bramy cmentarza, gdzie pojawi się również wydzielona część dla osób niepełnosprawnych.

Parkingi będą też na placu przy zakładzie zieleni miejskiej przy ulicy Mickiewicza, przy tym samym trakcie na początku odcinka jednokierunkowego oraz po prawej stronie jezdni Głowackiego. Zabronione będzie natomiast parkowanie na pasie zieleni.

Mniej problemów stwarza kierowcom parkowanie przy nowym cmentarzu przy ulicy Sudeckiej, ponieważ parkingi usytuowane w rejonie tego cmentarza zabezpieczają wystarczającą liczbę miejsc dla aut. Pojawi się tam tylko dodatkowy znak ograniczający prędkość do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania pojazdów na odcinku od wyjazdu kończącego teren byłej jednostki wojskowej do hotelu.

Na cmentarzu w Cieplicach ruch zostanie zamknięty na odcinku ulicy Jagiellońskiej od Dworcowej do skrzyżowania z ulicą Harcerską. Miejsca parkingowe będą natomiast dostępne na placu przy dworcu PKP, po lewej stronie ulicy Dworcowej od przejścia dla pieszych do ulicy Lubańskiej, na parkingu przy prawej krawędzi jezdni Marcinkowskiego w kierunku ulicy Dworcowej, na parkingu przy byłem szpitalu oraz przy ulicy Mieszka I i na nieprzejezdnym odcinku ulicy Jagiellońskiej po obu stronach jezdni.

Sytuacja na drogach wróci do normy w Zaduszki, czyli 2 listopada. Przy wszystkich cmentarzach pojawią się policjanci i strażnicy miejscy, którzy dodatkowo będą kierować ruchem. – Dodatkowo apelujemy do kierowców o rozsądek i zachowanie szczególnej ostrożności w tych dniach – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. Ci, którzy nie muszą przyjeżdżać samochodami na cmentarz, niech wybiorą się pieszo lub skorzystają z komunikacji miejskiej. Informację o świątecznym kursowaniu autobusów MZK nadamy wkrótce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group