Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 2756
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Aukcja dzieł sztuki w Galerii BWA za nami

Poniedziałek, 10 grudnia 2018, 14:37
Aktualizacja: Środa, 12 grudnia 2018, 6:22
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Aukcja dzieł sztuki w Galerii BWA za nami
Fot. Przemek Kaczałko
Już po raz drugi w Galerii BWA spotkali się miłośnicy sztuki, którzy chętnie nabywają obrazy i inne dzieła lokalnych (i nie tylko) artystów. Tym razem sprzedano 20 pozycji z bogatej oferty prezentowanej podczas aukcji organizowanej przez BWA i Rotary Club Karpacz–Karkonosze.

Jak zaznaczyli organizatorzy, na drugą w tym roku aukcję w BWA udało się zebrać 86 prac pochodzących od około 40 artystów.

To artyści z różnych regionów. Mamy absolutne hity, np. obrazy Edwarda Dwurnika, Jana Dobkowskiego, młodych artystów jak Natalia Bażowska oraz sztukę użytkową, która jest naszą nowością - powiedziała Joanna Mielech, kierowniczka działu wystaw BWA. - Chodzi nam o to, żeby zapalić ludzi do upiększania swoich domów, aby dobrze się czuli we własnym domu, bo z dziełem sztuki jest przyjemniej - dodała J. Mielech.
Chcieliśmy, żeby spotkały się dwa środowiska - przedsiębiorców i artystów. Planujemy kolejne aukcję i stałym terminem będzie już maj - zaznaczyła Luiza Laskowska, dyrektor Galerii BWA.

W wyniku licytacji sprzedano 20 prac o łącznej wartości ok. 20 tysięcy złotych. Największą popularnością cieszyły się prace Urszuli Broll i Tomasza Mielecha, a najdroższymi okazały się: obraz Tomasza Tyszkiewicza (2,8 tys. zł), zestaw lamp Magdy Kuźniar (2,7 tys.) oraz przedwojenny obraz "Bociany" nieznanego autora (2,4 tys. zł).

- To bardzo cenna inicjatywa. Myślę, że nie poprzestaniemy na obrazach, a rozszerzymy na innego rodzaju dzieła sztuki. Zainteresowanie aukcją jest coraz większe - mówił Piotr Paczóski z Rotary Clubu Karpacz-Karkonosze. Partnerem aukcji był Rotary Club Jelenia Góra.

Twoja reakcja na artykuł?

8
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group