Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 6007
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artyści rosyjscy wpadli z wizytą do Jeleniej Góry. „Na majówkę”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 2 maja 2012, 7:59
Aktualizacja: 8:04
Autor: Petr
Fot. Petr
Mali i duzi artyści rosyjscy na stałe zamieszkujący w Niemczech odwiedzili wczoraj Jelenią Górę i... uwiecznili Bramę Wojanowską na swoich rysunkach. – Przyjechaliśmy tu do was na majówkę. W swoim mieście macie naprawdę wspaniałe miejsca i zabytki. Jeden z nich, postanowiliśmy zabrać do domu na papierze – powiedział nam Aleksiej Vidanov.

Brama Wojanowska w formie szkiców, narysowana węglem, farbami i kolorowymi kredkami. Widziana z różnych perspektyw, czasami przedstawiona realistycznie, a innym razem z nutką oniryzmu i fantazji. Taką bramę „zabrali ze sobą” wczoraj rosyjscy artyści – dorośli i dzieci na stałe zamieszkujący w Niemczech, którzy wpadli z wizytą do Jeleniej Góry.

– W swoim mieście macie naprawdę wspaniałe zabytki. Szczególnie do gustu przypadła nam Brama Wojanowska; postanowiliśmy ją narysować i w ten sposób zabrać ze sobą do domu. A rysowaliśmy różnymi technikami, w zależności od upodobań każdego z artystów – mówił Aleksiej Vidanov, jeden z opiekunów grupy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Muzal 2-05-2012 9:57
Nie tylko oni. Była tu jeszcze kilka dni temu wnuczka Breżniewa oraz kilka Pań prof. z Uniwersytetu Moskiewskiego. Mieliście przez miesiąc okazję do zrobienia ciekawego wywiadu, ale woleliście robić fotki tandetnych koncercików w Muflonie.
Piipi Jelonkowa 2-05-2012 12:58
~BRAVO ! .. Aryści mają Duszę i zabiorą .. naszą Bramę Wojanowską do Wiecznosci !
~Nostradamus 2-05-2012 18:09
Brama Wojanowska ... a jaki to zabytek?!
~acab 2-05-2012 19:18
z 1998 roku. Wcześniej przez kilka stuleci nie istniała... Ale faktem jest to, że KIEDYŚ była...
~Nostradamus 2-05-2012 22:25
Konserwator zabytków powinien sobie w głowę strzelić za wydanie pozwolenia na takie FALSYFIKATY. Za 25 lat Jelenia Góra będzie całkowicie sztucznym zabytkiem. Zamiast ODBUDOWYWAĆ SZTUCZNE RUINY niech miasto weźmie się za restaurację prawdziwych zabytków. Jak widać "czerwoniaki" z czerwonej Doliny lubią powtarzać te same błędy PO raz kolejny. Jak nie budują sztuczne zabytki (kamienice na rynku -> Brama Wojanowska) to przemysłowe dzielnice (celwiskoza -> strefa przemysłowa) Zachęcam do spojrzenia na nowy herb Jeleniej Gory: www.tnij.org/herb-jg

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group