Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 4420
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Aleksander Kwaśniewski z młodzieżą o Konstytucji

Piątek, 27 października 2017, 10:25
Aktualizacja: Sobota, 28 października 2017, 6:12
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Aleksander Kwaśniewski z młodzieżą o Konstytucji
Fot. Przemek Kaczałko
W auli Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu odbył się wczoraj (26.10) wykład otwarty, który poprowadził były prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Aleksander Kwaśniewski. Była mowa o Konstytucji z perspektywy 20 lat jej obowiązywania.

- Konstytucja jest dziełem ludzi, a więc na pewno nie jest doskonała – zaznaczył na wstępie A. Kwaśniewski, który uważa, że każdy parlament rozpoczynając pracę po wyborach powinien stworzyć Komisję Konstytucyjną, w skład której wejdą najlepsi prawnicy, posłowie, wybitni konstytucjonaliści i oni powinni analizować jak działa Konstytucja, formułując pewne wnioski, propozycje, które byłyby rozpatrywane w następnej kadencji, aby uniknąć kontekstu politycznego. - Czasy się zmieniają i może być tak, że niektóre z zapisów nie są dopasowane do nowej rzeczywistości – stwierdził A. Kwaśniewski, który sprzeciwia się zmianom motywowanym politycznie, na potrzebę chwili.

Były prezydent w trakcie wykładu mówił m.in. o początkach konstytucyjnych naszego kraju – rozpoczynając od wydarzeń związanych z Konstytucją 3 Maja, a szczegółowo odnosząc się do obecnie obowiązującej z 1997 roku. W auli uniwersytetu oprócz studentów pojawili się także uczniowie kilku jeleniogórskich szkół średnich, którzy mieli też okazję zadawać pytania zaproszonemu gościowi.

- Dla nas to bardzo ważne spotkanie. Pan Aleksander Kwaśniewski to jedyny prezydent, który pełnił funkcję przez dwie kadencje i to, że zechciał się spotkać z nami, to dla dla nas ogromny zaszczyt – powiedziała Elżbieta Sobczak, dziekan WEZiT Uniwersytetu Ekonomicznego, która przyznała, że ustawa zasadnicza jest bardzo ważna również dla kierunków prowadzonych w jeleniogórskim wydziale UE. - Konstytucja to podstawowe prawo, które pozwala nam funkcjonować w gospodarce, zapewnia stabilny rozwój kraju i demokrację – podkrfeślała E. Sobczak.

Były prezydent po wykładzie spotkał się ze studentami uniwersytetu w siedzibie Wirtualnej Firmy Konsultingowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (48) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group