Wtorek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 6449
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Al Jana Pawła II dla rowerzystów? Tylko fragment

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 28 października 2010, 8:13
Aktualizacja: 8:14
Autor: Angela
Fot. Angela
Trwają prace na chodnikach przy Alei Jana Pawła II. Na odcinku od ul. Różyckiego do ul. Noskowskiego Kółko Rolnicze Siedlęcin dostosowuje chodniki do potrzeb rowerzystów.

Sto tysięcy zł, które w tym roku znalazły się w budżecie miasta na rozwój dróg rowerowych, to jak mówią cykliści i urzędnicy, kropla w morzu potrzeb. Niestety, poza wkładem własnym na budowę drogi rowerowej Zabobrze – Grabarów, więcej pieniędzy w budżecie nie znaleziono.

– Ta kwota wystarczy nam zaledwie na modernizację jednego z fragmentów Al. Jana Pawła II od ul. Różyckiego do ul. Noskowskiego. Dwa lata temu modernizowaliśmy odcinek Al. Jana Pawła II od ul. Grunwaldzkiej do ul. Różyckiego. Dzięki tegorocznym pracom zmodernizowane odcinki będą łączyć się z budowaną drogą rowerową Zabobrze – Grabarów. W kolejnych latach będziemy dostosowywać do ruchu rowerowego kolejne odcinki chodników – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Wczoraj Kółko Rolnicze Siedlęcin pracowało przy skrzyżowaniu Al. Jana Pawła II i Bacewicz. Całość prac ma się zakończyć przed grudniem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~gribu 28-10-2010 10:21
Należy przystosować dla ruchu rowerzystów również przejazdy przez jezdnie (chodzi o oznakowanie poziome oraz dodatkowe sygnalizatory świetlne tam gdzie jest sygnalizacja). Ponadto - co z tego, że 3 (a nie 2) lata temu modernizowany był odcinek od Różyckiego do Grunwaldzkiej, skoro nie wyznaczono i nie oznakowano pasów dla rowerzystów!!! Zarówno Dyrektor jak i jego zastępca wielokrotnie w swoich wypowiedziach dali wystarczające dowody o swoim braku kompetencji czy wręcz indolencji. Widać brak jakiejkolwiek spójnej koncepcji dla budowy czy modernizacji dróg dla rowerzystów.
~mich 28-10-2010 15:28
Czy nie mozna zrobic tego prządnie? Ułozyc nowe krawęzniki a nie klaść nowa nawierzchnie pomiedzy starymi zapadnietymi i wykoslawionymi na wszystkie strony.Mało tego w dwóch miejscach nie wycieto nawet drzew ktore wyrosly na starym chodniku tylko oblano je wkolo nowym asfaltem. Wyjatkowa tandeta!!!!!
~Bolko. 28-10-2010 15:35
Proponuję pojechać do Świnoujścia na podgląd tamtejszych ścieżek rowerowych i poza to miasto w kierunku wschodnim wzdłuż wybrzeża. Kierunek zachodni to dla rowerzystów już zupełnie inna piękna bajka.
~Woj.Polskieg 28-10-2010 17:02
A kiedy będzie obiecywana śieżka rowerowa na alei Wojska Polskiego. W każdym piśmie czy pogadance obiecują,OBIECUJĄ,obiecują. CZAS NA ZMIANY !!!!!!!!
~brun 28-10-2010 21:49
W Świnoujściu ścieżki łączą się z niemieckimi. Stąd musieli zachować standard. U nas kółko rolnicze uklepuje asfalt łopatą. Inwestor ma ślepych inspektorów. Kilka lat po remontach znowu nawierzchnie są paskudne. Najskandaliczniejszym przykładem jest ul. Kilińskiego remontowana po sztachanowsku przed wyborami dwie kadencje wstecz. Podobnie źle jest z Al. Wojska Polskiego, ul. Różyckiego w rejonie mostu nad Bobrem. Poczekajmy na zimę i mrozy i zobaczymy jak wyglądać będą niedawnio remontowane nawierzchnie, których nikt nie konserwuje. Obecnie są to tylko niegroźnie wyglądające szczelinki. Mnie zawsze zdumiewa to, że technologie są takie same jak w Niemczech, materiały także i maszyny, a jakość u nas nawierzchni drogowych jest niska. To wina ślepych inspektorów i urzędników odpowiedzialnych za ulice w naszym mieście. W przyszłości, jak skończą się pieniądze unijne znowu będzie tragicznie, bo miasta stać nie będzie na ponowne remonty. Stąd nie dziwi mnie bezkarność wykonawcy zalewającego a
~............ 28-10-2010 21:56
Lepiej zakładać "yntelygentne światła na Wolności w pobliżu Morcinka, zamiast przeznaczyć te środki na drogę rowerową...
~Lezek Z. 29-10-2010 7:30
Droga rowerowa łacząca Maciejową - Jelenią Górę - Cieplice - Sobieszów Jagniątków - jest to projekt, które nasze towarzystwo rowerowe I-KTK-N juz od kilku lat uważa za piorytet - na tym etapie jest juz częćiowao zrealizowany nasz projekt - ,Dolina Kamiennej,, - czeka kolejny ,,Dolina Wrzosówki,, niestety kuleje z przyczyn wykonawcy projekt ,,Zabobrze,, i nawiększy ,,ból,, to Park Zdrojowy -postaramy sie pokonac ten problem i poprowadzić drogę rowerową wzdłóż płotu fabryki Belojt - ZAPRASZAM NA NASZ KLUBOWY BLOG - http://jg-kk.blog.onet.pl/ lub wpisując Jeleniogórski klub kolarski - POZDROWEREK Zbigniew Leszek Prezes I-KTK-N

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group