Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 6223
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Akt oskarżenia dla dwojga działaczy KOD–u

Sobota, 23 grudnia 2017, 6:42
Autor: WAC
Jelenia Góra: Akt oskarżenia dla dwojga działaczy KOD–u
Fot. Użyczone
Do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze trafił akt oskarżenia przeciwko dwojgu działaczy Komitetu Obrony Demokracji: Agnieszce G. i Zbigniewowi U. Zarzuty jakie im postawiono dotyczą zajścia do jakiego doszło 19 grudnia 2017 roku pod rektoratem Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze, podczas wizyty minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej.

Agnieszka G. została oskarżona o popełnienie trzech przestępstw, polegających na naruszeniu nietykalności cielesnej dwóch funkcjonariuszy Policji oraz znieważeniu jednego z nich obelżywym sformułowaniem, podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych przy zabezpieczeniu wizyty Anny Zalewskiej w Jeleniej Górze. Zbigniewowi U. zarzucono znieważenie Minister Edukacji Narodowej podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, poprzez użycie sformułowania powszechnie uznanego za obelżywe.

- Naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego podczas i w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3. Znieważenie funkcjonariusza publicznego w tych samych okolicznościach, to czyn zagrożony karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności w wymiarze do jednego roku - informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, prokurator Tomasz Czułowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (54) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group