Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 5716
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Akcja „Jeleniogórzanie decydują” na Placu Ratuszowym

Poniedziałek, 4 marca 2013, 7:47
Aktualizacja: 10:36
Autor: Org
Mimo niesprzyjającej aury grupa kilkunastu młodych jeleniogórzan zrzeszonych w All–ternatywie – Stowarzyszeniu Jeleniogórskiej Młodzieży zebrała się wczoraj (3. Marca) w Rynku i tak, jak w kilkunastu innych miastach w całej Polsce przeprowadziła akcję flashmobową, której celem było wypromowanie ogólnopolskiego projektu „Obywatele decydują”.

Młodzi ludzie trzymając w rękach kartki z logotypem projektu przystąpili do zbiórki podpisów pod petycją o zmiany w zakresie inicjatyw obywatelskich.

W chwili obecnej, by złożyć w Sejmie projekt ustawy obywatelskiej trzeba pod nim zebrać 100 000 podpisów w ciągu trzech miesięcy, co jest zadaniem niezwykle trudnym. Nawet jeśli to się udaje, to po pierwszym czytaniu sporo spośród tych projektów ląduje w parlamentarnym koszu. „Obywatele decydują” to inicjatywa, która ma to zmienić.

- Chcemy zmniejszyć liczbę podpisów potrzebnych do złożenia projektu takiej ustawy, wydłużyć czas ich zbierania i dać możliwość podejmowania takich działań z wykorzystaniem Internetu – mówili młodzi jeleniogórzanie i zachęcali jednocześnie do odwiedzenia strony internetowej akcji: http://obywateledecyduja.pl/, gdzie również można złożyć swój podpis.

Projekt realizowany jest przez Instytut Spraw Obywatelskich, a w naszym mieście koordynuje go All-ternatywa podkreślając, że to dopiero początek działań – już 6 lutego planują szkolenie dla uczniów jeleniogórskich szkół ponadgimnzjalnych z zakresu aktywnego udziału młodzieży w życiu społeczności lokalnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group