Czwartek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 12028
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Akcja „Jeleniogórzanie decydują” na Placu Ratuszowym

Poniedziałek, 4 marca 2013, 7:47
Aktualizacja: 10:36
Autor: Org
Mimo niesprzyjającej aury grupa kilkunastu młodych jeleniogórzan zrzeszonych w All–ternatywie – Stowarzyszeniu Jeleniogórskiej Młodzieży zebrała się wczoraj (3. Marca) w Rynku i tak, jak w kilkunastu innych miastach w całej Polsce przeprowadziła akcję flashmobową, której celem było wypromowanie ogólnopolskiego projektu „Obywatele decydują”.

Młodzi ludzie trzymając w rękach kartki z logotypem projektu przystąpili do zbiórki podpisów pod petycją o zmiany w zakresie inicjatyw obywatelskich.

W chwili obecnej, by złożyć w Sejmie projekt ustawy obywatelskiej trzeba pod nim zebrać 100 000 podpisów w ciągu trzech miesięcy, co jest zadaniem niezwykle trudnym. Nawet jeśli to się udaje, to po pierwszym czytaniu sporo spośród tych projektów ląduje w parlamentarnym koszu. „Obywatele decydują” to inicjatywa, która ma to zmienić.

- Chcemy zmniejszyć liczbę podpisów potrzebnych do złożenia projektu takiej ustawy, wydłużyć czas ich zbierania i dać możliwość podejmowania takich działań z wykorzystaniem Internetu – mówili młodzi jeleniogórzanie i zachęcali jednocześnie do odwiedzenia strony internetowej akcji: http://obywateledecyduja.pl/, gdzie również można złożyć swój podpis.

Projekt realizowany jest przez Instytut Spraw Obywatelskich, a w naszym mieście koordynuje go All-ternatywa podkreślając, że to dopiero początek działań – już 6 lutego planują szkolenie dla uczniów jeleniogórskich szkół ponadgimnzjalnych z zakresu aktywnego udziału młodzieży w życiu społeczności lokalnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
997
Jest nowy
7%
1-5 lat
15%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
 
Aktualności
Zaklęcie rozświetliło choinkę
 
Aktualności
Huczne otwarcie lodowiska
 
Aktualności
Choinka koło Ratusza już świeci
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group