Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Środa, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 13445
Zalogowanych: 87
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Akcja CBŚP – Azad A. zatrzymany!

Wtorek, 22 sierpnia 2017, 14:30
Aktualizacja: Czwartek, 24 sierpnia 2017, 7:32
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Akcja CBŚP – Azad A. zatrzymany!
Fot. CBŚP
Policjanci wrocławskiego CBŚP zatrzymali cztery osoby. Wśród nich znajduje się obywatel Azerbejdżanu Azad A. (50 lat) oraz Hubert N. (31 lat). Obaj aresztowani mężczyźni są podejrzani o nakłanianie i wpływanie groźbą na świadka do zmiany zeznań w postępowaniu sądowym – czytamy w komunikacie Centralnego Biura Śledczego Policji. Zatrzymani usłyszeli zarzuty w Prokuraturze Rejonowej w Jeleniej Górze.

- Apelujemy o zgłaszanie się osób, które mogły być pokrzywdzone przez podejrzanych, ponieważ z ustaleń policjantów wynika, że z obawy przed nimi część zdarzeń mogła być nieujawniona – informują policjanci, którzy pracując nad sprawą ustalili, że w zdarzenie zamieszany może być również Kazimierz B. (61 lat), podejrzany o nakłanianie tego samego świadka do zmiany zeznań oferując pieniądze, dlatego także został zatrzymany. Dodatkowo podczas przeszukania jednej z posesji policjanci ujawnili uprawę konopi indyjskich - został zatrzymany Dariusz S. (46 lat).

Funkcjonariusze podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych podejrzanych, zabezpieczyli ponad 22 tys. złotych. Podczas zatrzymań policjanci CBŚP wspierani byli przez Straż Graniczną, w tym przewodnika psa przeszkolonego do wykrywania narkotyków oraz funkcjonariuszy referatu w Jeleniej Górze Izby Celnej we Wrocławiu. Wykorzystywano najnowszy sprzęt z ich wyposażenia tj. elektroniczne urządzenie do diagnozowania obecności środków odurzających.

Zatrzymani mężczyźni, usłyszeli w Prokuraturze Rejonowej w Jeleniej Górze zarzuty dotyczące wywierania wpływu groźbą na świadka, jak też nakłaniania do złożenia fałszywych zeznań w toczącej się przeciwko Azadowi A. i Hubertowi N. sprawie karnej. Policjanci podejrzewają, że mężczyźni mogą mieć na swoim koncie inne przestępstwa, ale z obawy nigdy nie zostały one zgłoszone organom ścigania, dlatego policjanci CBŚP apelują o zgłaszanie się do jeleniogórskiego wydziału CBŚP wszystkich, którzy zostali pokrzywdzeni - osobiście bądź telefonicznie pod nr 71 340 42 95 lub 75 762 02 01. Funkcjonariusze zapewniają anonimowość i zajęcie się wnikliwie każdą sprawą.

Zobacz film z akcji w Jeleniej Górze:

(źródło: CBŚP)

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Puste kościoły, mniej księży... Niedzielne msze raz w miesiącu?

Oddanych
głosów
1183
Dobry pomysł
51%
To jest niedopuszczalne
32%
Nie mam zdania
17%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Zdradzają tajemnice... Kajzerka to surowa mąka w kształcie bułki
Rozmowy Jelonki
Rezonans dla węża domowego już możliwy
 
112
Kolizja z ciężarówką
 
Kilometry
Utrudnienia na krzyżówce
 
Turystyka
Balonem nad Jelenią Górą – cisza, wiatr i najlepsze widoki
 
Aktualności
Turniej rycerski na Zamku Bolków
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group