Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8057
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Życie przy świeczkach

Piątek, 16 października 2009, 8:38
Aktualizacja: 11:43
Autor: TEJO
REGION: Życie przy świeczkach
Fot. ......
Sto dwadzieścia tysięcy ludzi w Jeleniogórskiem nie ma światła. Wszystko przez atak zimy i nocne powtórne opady śniegu.

Energetycy pracują pełną parą. Jak mówi Ewa Styczyńska z Energii Pro, poproszono o posiłki brygady techniczne spoza regionu. Jednak około 100 pracowników nie jest w stanie usunąć szybko wszystkich awarii. W niektórych miejscach prądu może nie być nawet przez nadchodzący weekend.

Najgorzej jest w miejscowościach podgórskich. Nawet tam, gdzie wczoraj udało się naprawić zerwane linie, padający nocą śnieg połamał znów konary drzew, które powtórnie zniszczyły linie energetyczne. Wysiłek pogotowia energetycznego przypomina więc syzyfową pracę. W niektórych miejscowościach zamknięto szkoły. Stało się tak, na przykład, w Janowicach i Sosnówce. Z powodu braku energii nieczynne są też sklepy i nie pracują instytucje.

Połamane drzewa utrudniają także ruch na drogach. Przez kilka godzin jeszcze może być zablokowany odcinek traktu z Gryfowa do Krzewia Wielkiego. Prognozy są w miarę optymistyczne: prószący śnieg ma się stopniowo zamieniać w deszcz. Wprawdzie ten gałęzi nie połamie, jednak – przy spodziewanych spadkach temperatury – może powodować śliskość nawierzchni dróg.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
802
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group