Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 4300
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Zuchwała kradzież kolejowych szyn

Poniedziałek, 7 lipca 2014, 11:42
Aktualizacja: 14:28
Autor: Jacek Chorągwicki
Region: Zuchwała kradzież kolejowych szyn
Fot. Jacek Chorągwicki
Na odcinku linii kolejowej Mysłakowice – Łomnica doszło do kradzieży szyn. 1 lipca przed godz. 19.00 dwóch mężczyzn pakowało do białego samochodu marki Volkswagen Passat B4 kombi pocięte już elementy torowiska. Złodziei spłoszono, a o sprawie poinformowano policję i Straż Ochrony Kolei. Rabusie wycięli niemal 3,5 m szyn.

To nie pierwszy taki incydent na tej linii. W 2000 r. podobna kradzież wstrzymała ruch kolejowy. – Apelujemy do mieszkańców, by widząc złodziei na torach natychmiast dzwonili na Straż Ochrony Kolei pod nr tel. 600 083 968, bądź na numer alarmowy policji 997 – apelują przedstawiciele Stowarzyszenia Kolej Karkonoska.

W ostatnim czasie linia ta wzbudziła dość duże zainteresowanie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Zarząd Województwa Dolnośląskiego wystąpił do PKP SA z oficjalną prośbą o szczegółowe informacje dotyczące możliwości przejęcia linii kolejowych Jelenia Góra – Mysłakowice – Karpacz, na rzecz mienia województwa dolnośląskiego. Przejęcie linii miałoby na celu wznowienie ruchu pasażerskiego.

Koleje Dolnośląskie podały do wiadomości chęć przewozów kolejowych jednak podstawowym warunkiem jest wymagana prędkość 60km/h, aby czas przejazdu porównywalny był z przewozami PKS-u.

Jeszcze w tym roku Stowarzyszenie Kolej Karkonoska, działające na rzecz przywrócenia ruchu kolejowego w porozumieniu z Instytutem Rozwoju i Promocji Kolei w Poznaniu, planuje zorganizowanie przejazdu pociągu turystycznego do Mysłakowic w ramach produktu turystycznego TurKol.pl. Miałby to być przełomowy moment po kilkunastu latach przerwy. Jednak plany te nie będą możliwe do zrealizowania, jeśli nadal będzie dochodziło do kradzieży torów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (83) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group