Nowa Ruda: Znów na najwyższym stopniu podium!

Sobota, 2 stycznia 2016, 15:57
Aktualizacja: 15:58
Autor: Md0
W Zimowych Mistrzostwach Dolnego Śląska 2015 wzięła udział rekordowa liczba 468 zawodniczek i zawodników, w tym pływaczki MKS–u Jedenastka Jelenia Góra. Kamila Włostowska po raz kolejny z rzędu została mistrzynią Dolnego Śląska na dystansie 50 metrów stylem dowolnym (0,26,35) i na dystansie 100 metrów stylem dowolnym (0:57,88), a także wicemistrzynią województwa na dystansach 50 metrów stylem klasycznym i 50 metrów stylem motylkowym.

Kamila zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej ustępując tylko wicemistrzyni Europy w stylu grzbietowym z Juvenii Wrocław. Zawodniczka otrzymała list gratulacyjny od Prezydium DOZP za wyniki osiągnięte w pływaniu w sezonie 2015. W klasyfikacji medalowej Klub MKS Jedenastka uplasował się na wysokiej piątej pozycji spośród 37 startujących klubów. Z brązowym medalem zakończyła mistrzostwa Ida Żołędowska startująca na dystansie 100 metrów stylem klasycznym - czas 1;23,57. Pozostałe zawodniczki uzyskały rekordy życiowe.