Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 9697
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Zmiany w  ruchu na A4

Niedziela, 21 listopada 2021, 9:02
Autor: WAC
Region: Zmiany w  ruchu na A4
Fot. GDDKiA
Na początku przyszłego tygodnia ruszą prace przy zmianie organizacji ruchu na autostradzie A4 w obrębie Punktu Poboru Opłat (PPO) Karwiany. Jest to związane ze zmianą zasad poboru opłat za przejazd autostradą A4 na odcinku Wrocław (Karwiany) - Gliwice (Sośnica).

Od 1 grudnia zmianie ulegną zasady dotyczące wnoszenia opłat za przejazd pojazdem lekkim po autostradzie A4 Wrocław - Sośnica. Ma to związek z procesem wprowadzania systemu e-TOLL przez Krajową Administrację Skarbową.  W województwie dolnośląskim na stałe podniesione zostaną szlabany w obrębie PPO w Karwianach oraz Stacjach Poboru Opłat (SPO) w Krajkowie i Brzezimierzu. 

W związku z tym od poniedziałku (22 listopada) Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad będzie prowadzić prace związane ze zmianą organizacji ruchu na PPO Karwiany oraz SPO Krajków i Brzezimierz. Nastąpi zmiana oznakowania poziomego i pionowego, a także ustawione zostaną separatory ruchu, które będą kierować pojazdy do pozostawionych czynnych przejazdów na PPO i SPO. Po wprowadzonych zmianach, na PPO Karwiany dla kierowców dostępne będą po cztery pasy ruchu w kierunku Katowic i w kierunku Wrocławia. Na SPO Krajków i Brzezimierz liczba dostępnych pasów ruchu pozostanie bez zmian. Prowadzenie prac związane będzie z czasowymi utrudnieniami w ruchu. 
 
Od 1 grudnia nie będzie już możliwe pobranie biletu i opłacenie przejazdu w sposób manualny w kioskach przy wjeździe na płatne odcinki autostrad A2 Konin - Stryków oraz A4 Wrocław - Sośnica. Przejazd przez bramki będzie się odbywał bez zatrzymywania pojazdu. Więcej informacji w sprawie wdrażanego przez KAS nowego systemu poboru opłat, można znaleźć na stronie: www.etoll.gov.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

12
29%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
2%
Smuci
7
17%
Złości
22
52%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
525
Tak
15%
Nie
85%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ukraina pozwała Polskę: Koniec Sojuszu?
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Dzieci się zasłuchały
 
Piłka nożna
Gol Niemienionka na wagę remisu
 
Aktualności
Para buch, koła w ruch
 
Aktualności
Dzieci wciąż się szkolą
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group