Wtorek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 6535
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Złodziej na działce/ Karty rowerowe dla uczniów

Czwartek, 9 czerwca 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 17:53
Autor: kmp

Uwaga złodziej na terenie działek
Komisariat I Policji w Jeleniej Górze od maja br rozpoczął realizację programu prewencyjnego pn „ Uwaga złodziej na terenie działek”.
Głównym celem tego programu jest zminimalizowanie ofiar oraz osób pokrzywdzonych na terenie ogródków działkowych.
Program ten realizowany jest przez dzielnicowych Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze między innymi poprzez kolportaż ulotek ostrzegających przed kradzieżami na terenie działek oraz propagujących pożądane zachowania. Policjanci zaplanowali spotkania z działkowcami z całego miasta, podczas których wskazywać będą zagrożenia, sposoby działania sprawców kradzieży, sposoby ochrony przed włamaniami i kradzieżami, sposoby zachowań w porach wieczorowo- nocnych oraz kontaktu z Policją. Dzielnicowi chcieliby również zainicjować organizowanie „patroli obywatelskich”, także z udziałem funkcjonariuszy Policji i Straży Miejskiej.
Skuteczne wdrożenie tego programu spowoduje wzrost poczucia bezpieczeństwa wśród działkowców, ograniczone zostanie zjawisko niszczenia mienia. Istotnym elementem tego programu jest również zminimalizowanie pobytu na terenie działek osób bezdomnych i narkomanów.

<b>Karty rowerowe dla uczniów z Mysłakowic.</b>
W dniu 7 maja br funkcjonariusze Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, specjalista ds. Prewencji Kryminalnej oraz dzielnicowi z Komisariatu Policji w Kowarach uczestniczyli w spotkaniu z uczniami Zespołu Szkół Podstawowych i Gimnazjum w Mysłakowicach. Policjantom towarzyszyła policyjna maskotka – komisarz Lew.
W trakcie tego spotkania Dyrektor Szkoły w obecności policjantów uroczyści wręczył karty rowerowe uczniom, którzy przeszli przeszkolenie w trakcie roku szkolnego i pozytywnie zdali egzamin. Przy tej okazji w ramach realizacji przez Sekcję Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze programu „STOP –ROWER OZNAKOWANY” przeprowadzono akcję znakowania rowerów na wypadek kradzieży. Z tej propozycji skorzystało 35 osób, w tym także nauczyciele z tej szkoły.
Policjanci w trakcie spotkania z dziećmi omówili zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Ponadto w związku ze zbliżającymi się wakacjami w ramach programu prewencyjnego „ Bezpieczne wakacje” policjanci omówili zasady bezpiecznego zachowania się w różnych miejscach, w górach, nad wodą czy też w miejscu zamieszkania. Przy tej okazji omówiono zasady postępowania dzieci w kontaktach z osobami nieznajomymi.
Funkcjonariusze policji wspólnie z nauczycielami nawiązali ścisłą współpracę w ramach realizacji programu prewencyjnego „Nie daj się uzależnieniom”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
781
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
19%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
112
Kto podpalił Biedronkę?
 
Karkonosze
Jelenia Góra zielona, Śnieżka biała
 
Polityka
Jelenia Góra: Jerzy Łużniak zostaje w urzędzie
 
Polityka
Jerzy Łużniak nadal prezydentem!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group