Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 3920
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zlikwidowali dwie "dziuple"

Piątek, 23 września 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 lutego 2006, 20:02
Autor: Oficer prasowy KMP w Jeleniej Górze kom. Edyta Bagrowska
Jelenia Góra: Zlikwidowali dwie "dziuple"
Fot. Oficer prasowy KMP w Jeleniej Górze kom. Edyta Bagrowska
W dniu 21 bm funkcjonariusze Sekcji Kryminalnej Komisariatu I Policji oraz Sekcji Kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku realizacji sprawy operacyjnej zlikwidowali dwie tzw. ”dziuple” i zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 27, 26 i 33 lata. 27 i 26-latek są mieszkańcami gminy Jeżów Sudecki, a 33-latek gminy Janowice Wielkie.

W garażu należącym do 27-latka policjanci znaleźli dwa samochody pochodzące z kradzieży. Jeden z nich to Audi A6, który został skradziony w dniu 6 września br. z terenu Jeleniej Góry – Cieplic na szkodę mieszkańca Niemiec. Wartość pojazdu wynosi nie mniej niż 70 tys. zł. Drugi samochód to VW Passat Kombi, który został skradziony w nocy z 15 na 16 bm. w Świebodzicach.

Wartość zabezpieczonego pojazdu wynosi 50 tys. zł. W trakcie rozpoczęcia czynności przez policjantów w garażu tym znajdował się 26-letni brat właściciela, który pomagał mu w demontażu kradzionych pojazdów. Ponadto w tej dziupli policjanci zabezpieczyli pocięte nadwozie Renault Magane II koloru zielonego.

W tym samym czasie druga grupa policjantów zlikwidowała dziuple samochodową w jednym z garaży w gminie Janowice Wielkie.

W tym pomieszczeniu funkcjonariusze znaleźli części z samochodu Renault Megane koloru zielonego w postaci szyby, siedzeń, klapy silnika i pokrywy bagażnika, silnik Fiata, elementy tapicerki.

Ponadto na terenie posesji zaparkowany był samochód marki Żuk, w którym znajdowały się 2 silniki do samochodu Renault i Mercedes oraz dużo innych części mechanicznych.

Jak ustalono 33-latek najprawdopodobniej osobiście wstawił do garażu mieszkańca gminy Jeżów Sudecki samochody marki Audi i VW oraz pocięty pojazd Renault Megane.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Sekcja Dochodzeniowo – Śledcza Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Funkcjonariusze nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
855
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group