Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 4914
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Złapani przemytnicy papierosów

Poniedziałek, 19 września 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 13 stycznia 2006, 19:40
Autor: Gazeta Wyborcza
Papierosy z przemytu ujawnili w sobotę wieczorem funkcjonariusze Straży Granicznej w samochodzie dostawczym zatrzymanym do kontroli w okolicach Zgorzelca. Gdyby wprowadzono je do obrotu skarb państwa straciłby 140 tysięcy złotych.

Straż Graniczna uzyskała informację, że do mieszkańca Zgorzelca dotrze transport papierosów przemyconych najprawdopodobniej zza wschodniej granicy. Strażnicy wiedzieli, że "towar" przywiezie dostawczy mercedesem z Kościerzyny pod Gdańskiem. Potwierdziło się. Zatrzymywany do kontroli kierowca zaczął uciekać.

Po kilku minutach pościgu strażnicy dogonili go. W aucie znaleziono 1194 tzw. "sztangi" z papierosami „malboro, malboro light i LM” bez banderol czyli znaków, że opłacono podatek akcyzowy. Przeszukano też magazyny należące do Artura K. mieszkańca Zgorzelca, do którego jechał kierowca z Kościerzyny. Tam znalazło się 546 sztang z papierosami.

Obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani. Jak podejrzewa straż graniczna papierosy zostały podrobione w nielegalnych fabrykach gdzieś na wschodzie. Miały być sprzedawane na przygranicznych targowiskach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group