Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 6667
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zjednoczeni mocą cieplickiego opłatka

Sobota, 20 grudnia 2008, 21:14
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 grudnia 2008, 8:21
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Zjednoczeni mocą cieplickiego opłatka
Fot. rylit
Otwarte spotkanie opłatkowe w Cieplicach weszło już na stałe do jeleniogórskich tradycji. Dziś ciepliczanie zaprosili na nietypową Wigilię na Plac Piastowski już po zapadnięciu zmroku, aby wszyscy mogli podziwiać świąteczną iluminację.

Dzięki staraniom Stowarzyszenia Miłośników Cieplic, Cieplickiemu Centrum Kultury i wielu ludzi dobrej woli występy towarzyszące spotkaniu odbywały się na scenie udostępnionej przez miasto.

Dla zgromadzonych jeleniogórzan wystąpiły dzieci z trzech cieplickich przedszkoli. Nie mniej przejęci od młodocianych artystów byli przejęci rodzice, którzy z zapartym tchem obserwowali swoje pociechy uwieczniając je wszelkiego rodzaju kamerami, aparatami i komórkami. Dzieci były obdarowywane przez nietypowego Mikołaja, który przybył na spotkanie trzykołowym motocyklem.

Podczas ekumenicznego nabożeństwa czterech wyznań homilię wygłosił ksiądz Józef Stec. Proboszcz parafii Matki Boskiej Miłosierdzia nawiązał mocy Bożego Narodzenia i opłatka świątecznego. Następnie głos zabrał prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski, składając wszystkim życzenia świąteczne.

Na przybyłych czekał także gorący barszcz, paszteciki i ciasta. Ludzie składali sobie życzenia dzieląc się opłatkiem. Słuchano też kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu z cieplickiej „szóstki” oraz grupy „Wrzosy” z Kowar.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group