Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 7640
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zespół Paka Buziaka wystąpi na Jasnej Górze

Czwartek, 23 czerwca 2011, 7:24
Aktualizacja: 8:41
Autor: Angela
Jelenia Góra: Zespół Paka Buziaka wystąpi na Jasnej Górze
Fot. Angela
O ich wokalno – aktorsko – kabaretowym talencie słyszano już w całej Polsce, a nawet zagranicą – mowa o pięciu niezwykłych wokalistkach z zespołu Paka Buziaka, który działa przy Młodzieżowym Domu Kultury w Jeleniej Górze. Wspólnie z opiekunem Wiesławem Kowalewskim zespół zapraszany jest na uroczystości w całym kraju. Kolejne zaproszenie przesłano do nich z Jasnej Góry.

Tym razem zespół Paka Buziaka wraz z opiekunem Wiesławem Kowalewskim został zaproszony przez Prezydenta Światowego Kongresu Kresowian i redaktora naczelnego programu „Lwowska Fala” rozgłośni Polskiego Radia w Katowicach.

Paka Buziaka będzie uczestniczyć i występować podczas Koncertu Jasnogórskiego, który odbędzie się Auli Papieskiej Sanktuarium Maryjnego. Koncert w wykonaniu jeleniogórskiego zespołu z MDK oraz chóru „Gloria Dei” z Wrocławia, zakończy uroczystości związane z XVII zjazdem Kresowian z całego świata oraz z obchodami 100 rocznicy powstania we Lwowie Harcerstwa Polskiego.

- „Znany nam z sukcesów w festiwalach lwowskiej piosenki zespół Paka Buziaka działający pod kierunkiem Wiesława Kowalewskiego daje gwarancję najwyższego poziomu i repertuaru adekwatnego do uroczystości” – pisze w liście Jan Skalski, Prezydent Światowego Kongresu Kresowian.

Teraz zespołowi, który swoim talentem promuje Jelenią Górą we wszystkich zakątkach kraju i zagranicy, pozostaje mieć tylko nadzieję na finansowe wsparcie ze strony włodarzy miasta. Jest ono bowiem konieczne do pokrycia kosztów podróży.

Warto przypomnieć, że zespół Paka Buziaka poza młodzieżowym repertuarem, ma opracowany pełny program piosenek lwowskich i kresowych. Sezon artystyczny w tym roku szkolnym zakończy właśnie w takich klimatach.

Paka Buziaka zdobyła I nagrodę ogólnopolskiego festiwalu piosenki lwowskiej „Bałaku” w Krakowie skąd została zaproszenie na występy w Wiedniu i Norymberdze. Wcześniej zespół występował również na Ukrainie. Inne ich sukcesy to Grand Prix festiwalu piosenki patriotycznej w Żarowie, Grand Prix spotkań z piosenką lwowską, główna nagroda festiwalu piosenki i pieśni kresowej w Świdnicy (2011) oraz I nagroda ogólnopolskiego festiwalu piosenki EKO-SONG 2011.

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group