Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 6312
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/KRAJ: „Żerom” w pierwszej setce ważnego rankingu

Sobota, 10 stycznia 2009, 8:54
Aktualizacja: 10:31
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA/KRAJ: „Żerom” w pierwszej setce ważnego rankingu
Anna Szczurowska i Jarosław Nowak – finaliści olimpiad przedmiotowych ILO w gronie wyróżnionych przez Dolnoślaskiego Kuratora Oświaty podczas uroczystego podsumowania roku olimpijskiego w Auli Lepoldina UW w czerwcu 2008.
Fot. Archiwum I LO
Ogłoszono wyniki jednego z bardziej prestiżowych rankingów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonego przez tygodnik „Perspektywy” i dziennik „Rzeczpospolita”. I Liceum Ogólnokształcące im. Żeromskiego w Jeleniej Górze znalazło się na 96 pozycji.

To jedyna szkoła w mieście, która zaistniała w tym zestawieniu. Kryterium, którym kierują się autorzy dorocznego Rankingu Edukacyjnego, to liczba uczestników i finalistów olimpiad przedmiotowych. Wygrało XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie. Drugie miejsce przypadło wrocławskiemu LO im. Polonii Belgijskiej, a trzecia lokata – V LO im. Witkowskiego z Krakowa.

I Liceum Ogólnokształcące im. Żeromskiego weszło do setki najlepszych szkół w Polsce. Placówka może pochwalić się sześcioma finalistami olimpiad przedmiotowych. Są to Piotr Słomski (Olimpiada Geograficzna), Marek Szajda (Olimpiada Misyjnej Wiedzy o Afryce), Anna Szczurowska (Olimpiada Języka Rosyjskiego), Jarosław Nowak, (Olimpiada Fizyczna), Paweł Totoń (Olimpiada Matematyczna), Katarzyna Król, (Olimpiada Ekologiczna) oraz Marta Kut (Olimpiady lingwistyki i matematyki stosowanej).

Jak podkreśla Paweł Domagała, dyrektor ZSO nr 1, placówka osiąga sukcesy dzięki, między innymi, możliwości kształcenia uczniów od poziomu gimnazjalnego. Działa też w „Żeromie” i sprawdza się system nagradzania licealistów i gimnazjalistów za osiągnięcia i dobre oceny.

Miejsce w pierwszej setce to dla „Żeroma” niewątpliwie sukces, ale o randze mniejszej, jeśli zestawić go z czołowymi lokatami tej szkoły, jakie zajmowała w tym samym rankingu sprzed lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group