Czwartek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 12325
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Zebranie Delegatury Sudeckiej o górskich szlakach

Środa, 27 listopada 2019, 10:17
Aktualizacja: Czwartek, 28 listopada 2019, 13:51
Autor: Krzyztof Tęcza
Region: Zebranie Delegatury Sudeckiej o górskich szlakach
Fot. Archiwum K. Tęczy
W siedzibie Oddziału PTTK w Wałbrzychu spotkali się na kolejnym zebraniu członkowie Delegatury Sudeckiej KTG ZG PTTK.

Tym razem głównym celem spotkania było omówienie spraw związanych z utrzymaniem górskich szlaków turystycznych. Chodziło o konkrety. Każdy oddział PTTK działający na terenie Dolnego Śląska opiekuje się przydzielonymi mu szlakami turystycznymi. To od władz danego oddziału zależy, jak wyglądają szlaki w terenie. Oczywiście trzeba przyjąć fakt, że nie w każdym oddziale zatrudnione są osoby na etatach i zdarza się, że na danym terenie zajmują się tymi sprawami osoby pracujące społecznie. Przekłada się to na wyniki ich działań, gdyż mają one ograniczony czas oraz możliwości działania. Tam jednak gdzie mamy pracowników etatowych, sprawy znakarskie mają się dobrze.

Najważniejszą sprawą było określenie nowego podziału szlaków znajdujących się na terenach zarządzanych przez zlikwidowany oddział PTTK we Lwówku Śląskim. Jest to obszar dosyć rozległy ze słabym połączeniem komunikacyjnym. Są to także tereny mniej odwiedzane przez turystów. Nie mniej i takie szlaki muszą być konserwowane i co jakiś czas odnawiane, nie mówiąc już o konieczności dokonywania zmiany ich tras wynikających ze zmiany własności gruntów po których przebiegają czy położeniu asfaltu na drogach, którymi biegną. To wszystko wymaga stałej kontroli i w miarę szybkich reakcji.

Dlatego na zebraniu przedstawiono wstępny przydział tych szlaków do poszczególnych jednostek i teraz po przeanalizowaniu możliwości ich obsługi poszczególne oddziały PTTK podejmą decyzję, którymi szlakami się zajmą. Oczywiście potrwa to jeszcze jakiś czas, wszystko bowiem trzeba dobrze przeanalizować pod kątem możliwości realizacji wziętych na siebie obowiązków.

Najważniejsze jest to, że nikt nie uchyla się od przyjęcia nowych obowiązków, co pozwala mieć nadzieję, że w najbliższym sezonie pojawią się na tych szlakach znakarze, którzy doprowadzą ich oznaczenia do zadowalającego poziomu. A jak ważnymi są sprawy związane z utrzymaniem szlaków turystycznych świadczy fakt, że na zebranie przybył członek ZG PTTK Jacek Potocki, który wspiera działania Delegatury dzieląc się swoimi pomysłami, opiniami i przekazując wiele cennych uwag związanych z przebiegiem danych szlaków i stanem ich oznaczenia w terenie.

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
25%
Nudzi
1
25%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
984
Jest nowy
7%
1-5 lat
15%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
 
Aktualności
Zaklęcie rozświetliło choinkę
 
Aktualności
Huczne otwarcie lodowiska
 
Aktualności
Choinka koło Ratusza już świeci
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group