Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7741
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Zdrojowy Teatr Animacji na Festiwalu FETA 2013

Niedziela, 7 lipca 2013, 8:15
Aktualizacja: 8:16
Autor: Elster
Kraj: Zdrojowy Teatr Animacji na Festiwalu FETA 2013
Fot. Archiwum Jelonki, Piotr Iwaniec
W najbliższy piątek (12 lipca) o godz. 16.00 na Placu Wałowym w Gdańsku wystąpi gościnnie Zdrojowy Teatr Animacji. Jeleniogórscy artyści lalkarze zaprezentują spektakl „O ósmej na Arce” w ramach siedemnastej edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA, największej teatralnej imprezie plenerowej w Trójmieście.

Przedstawienie „O ósmej na Arce” (Jak przemycić pingwina w walizce), na podstawie teksu współczesnego niemieckiego dramaturga Ulricha Huba w przekładzie Lili Mrowińskiej-Lissewskiej i reżyserii szefa Zdrojowego Teatru Animacji - Bogdana Nauki, oparte jest na przypowieści ze Starego Testamentu o potopie. Opowiada o przygodach trójki zaprzyjaźnionych ze sobą pingwinów, które dowiadują się od gołębia o zbliżającym się potopie. Jeśli chcą być ocalone, muszą stawić się na Arce Noego o godzinie ósmej. Pojawia się jednak trudny do rozwiązania problem, ponieważ na Arkę zabierana jest para zwierząt, a pingwiny są trzy.

W inscenizacji grają: Dorota Fluder, Radosław Biniek, Sylwester Kuper, Jacek Maksimowicz, Sławomir Mozolewski oraz gościnnie - Mariusz Czechowicz.

Zdrojowy Teatr Animacji zagra podczas festiwalu FETA 2013 obok 27. teatrów z dwunastu krajów: z Belgii, Czech, Francji, Hiszpanii, Holandii, Litwy, Niemiec, Polski, Rosji, Rumunii, Szwajcarii oraz Włoch.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group