Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 6493
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zdrojowy gra i zaprasza

Piątek, 12 lutego 2021, 14:01
Autor: ZTA
Jelenia Góra: Zdrojowy gra i zaprasza
Fot. Użyczone/ZTA
Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze zaprasza w trzy najbliższe weekendy na spektakle dla najmłodszej widowni. Przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych może w nich uczestniczyć nie więcej, niż 100 osób. Dla Czytelników Jelonki.com są po dwa podwójne zaproszenia na każdy spektakl. Otrzymają je ci, którzy jako pierwsi dodzwonią się pod numer 512-219-961.

W najbliższą sobotę i niedzielę (13 i 14 lutego) o godz. 16.00 odbędzie się spektakl „Cyrk Doktora Dolittle” Znana od pokoleń opowieść o lekarzu, który umiał rozmawiać ze zwierzętami w technice „czarnego teatru” w reżyserii Libora Štumpfa. Dzięki specjalnemu, ultrafioletowemu światłu, niewidoczni dla publiczności aktorzy będą ożywiać lalki i przedmioty, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Następna propozycja to „Calineczka” Agnieszki Zaskórskiej na podstawie znanej baśni J.Ch. Andersena. Na to przedstawienie teatr zaprasza 20 i 21 lutego, także na godzinę 16.00. Teatralna "Calineczka" nie odbiega zbyt mocno od literackiego pierwowzoru; został uwspółcześniony język, dodano także piosenki. W warstwie fabularnej pozostaje więc opowieścią o maleńkiej dziewczynce i poznawaniu przez nią nieznanego świata. To także mądra, metaforyczna historia o dorastaniu, o dokonywaniu wyboru, co jest dobre, a co złe. Calineczka wędruje po świecie zwierząt, ale łatwo zauważyć, że uosabiają one ludzi z ich zaletami i przywarami. Agnieszka Zaskórska przydała im cechy postaci z naszej dzisiejszej codzienności. Tak więc ropucha Aga jest współczesną swatką, pan Krecikowski - biznesmenem z branży budowlanej, dżdżownica Elwira zachowuje się jak "zakręcona" nastolatka, a tytułowa Calineczka, to po prostu mała dziewczynka lękająca się świata, którego nie zna i nie rozumie i która w trakcie tej podróży przez życie uczy się mówić, uzewnętrzniać emocje.

W ostatnią niedzielę lutego (28.02) o godz. 16.00 zaplanowano „Brzydkie kaczątko” – klasykę literatury dziecięcej, spektakl w reżyserii Czesława Sieńko Któż z nas nie zna opowieści o brzydkim, odtrąconym i niechcianym kaczątku, które po wielu przykrych przygodach zmienia się w królewskiego łabędzia. Jedna z najpopularniejszych baśni J.Ch. Andersena uczy nas dostrzegać prawdziwe, ukryte wartości: piękno, prawdę. Mówi także o tym, że nie wolno nie doceniać samego siebie i wątpić we własne możliwości.

Twoja reakcja na artykuł?

13
87%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
365
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group