Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 11677
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zbliża się czas dyrektorskich konkursów w jeleniogórskiej oświacie

Piątek, 8 lutego 2013, 8:41
Aktualizacja: Wtorek, 12 lutego 2013, 13:32
Autor: UM
Z końcem czerwca kończą się kadencje dyrektorów kilku placówek oświatowych w Jeleniej Górze. – Odbędą się konkursy przede wszystkim na dyrektorów przedszkoli – powiedział Marcin Zawiła, Prezydent Jeleniej Góry. – W pięciu takich placówkach od 1 września kierować będą nowo wybrani szefowie, m.in. w przedszkolach nr: 2, 10, 13, 14 i 19.

Konkursy odbędą się także w trzech innych placówkach oświaty – Bursie nr 1, Centrum Kształcenia Ustawicznego oraz w Międzyszkolnym Ośrodku Sportu. O ile dawniej regułą było, iż dyrektorem szkoły zostawał pedagog, to od pewnego czasu – a przepisy to dopuszczają – dyrektorami placówek oświatowych zostają także przedstawiciele innych zawodów, którzy mają udokumentowane kwalifikacje z zakresu zarządzania oświatą.

Uwarunkowania zewnętrze funkcjonowania oświaty zmieniają się ostatnio na tyle, że osoba kierująca taką placówką musi mieć predyspozycje do sprawnego zarządzania szkołą, w tym jej finansami i kadrami. W sytuacji niżu demograficznego każdej szkole potrzebny jest dyrektor, który z jednej strony potrafi organizować nauczanie, ale z drugiej – promować walory kierowanej przez siebie placówki, szczególnie dotyczy to szkół ponadgimnazjalnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
483
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group