Niedziela, 31 maja
Imieniny: Anieli, Petroneli
Czytających: 5701
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zbliża się czas dyrektorskich konkursów w jeleniogórskiej oświacie

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 8 lutego 2013, 8:41
Aktualizacja: Wtorek, 12 lutego 2013, 13:32
Autor: UM
Z końcem czerwca kończą się kadencje dyrektorów kilku placówek oświatowych w Jeleniej Górze. – Odbędą się konkursy przede wszystkim na dyrektorów przedszkoli – powiedział Marcin Zawiła, Prezydent Jeleniej Góry. – W pięciu takich placówkach od 1 września kierować będą nowo wybrani szefowie, m.in. w przedszkolach nr: 2, 10, 13, 14 i 19.

Konkursy odbędą się także w trzech innych placówkach oświaty – Bursie nr 1, Centrum Kształcenia Ustawicznego oraz w Międzyszkolnym Ośrodku Sportu. O ile dawniej regułą było, iż dyrektorem szkoły zostawał pedagog, to od pewnego czasu – a przepisy to dopuszczają – dyrektorami placówek oświatowych zostają także przedstawiciele innych zawodów, którzy mają udokumentowane kwalifikacje z zakresu zarządzania oświatą.

Uwarunkowania zewnętrze funkcjonowania oświaty zmieniają się ostatnio na tyle, że osoba kierująca taką placówką musi mieć predyspozycje do sprawnego zarządzania szkołą, w tym jej finansami i kadrami. W sytuacji niżu demograficznego każdej szkole potrzebny jest dyrektor, który z jednej strony potrafi organizować nauczanie, ale z drugiej – promować walory kierowanej przez siebie placówki, szczególnie dotyczy to szkół ponadgimnazjalnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group