Środa, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 9989
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zbiórka nakrętek dla dzieci z zespołem Downa

Piątek, 15 listopada 2013, 6:53
Aktualizacja: Sobota, 16 listopada 2013, 12:09
Autor: Angela
Jelenia Góra: Zbiórka nakrętek dla dzieci z zespołem Downa
Fot. Organizator
Trwa czwarta edycja zbiórki nakrętek zorganizowana przez firmę VESNA przy współudziale Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa. – Aktualnie zbieramy dla najuboższych dzieci z zespołem Downa na dofinansowanie kosztownych zajęć rehabilitacyjnych oraz na wakacyjne turnusy rehabilitacyjne – przypominają organizatorzy.

Konkurs trwa do 30 czerwca 2014 roku. Szkoła lub przedszkole, które uzbiera najwięcej nakrętek w przeliczeniu na jedno dziecko wygra festyn, który we wrześniu zorganizuje i poprowadzi firma VESNA. Natomiast firma Olinek udostępni zamek dmuchany.

W tej edycji przewidziano także nagrodę dla szkół gimnazjalnych i średnich, które włączyły się do poprzednich edycji akcji. Placówka, która uzbiera najwięcej nakrętek w przeliczeniu na jednego ucznia odbędzie ciekawe szkolenie medyczne połączone z pokazem ratownictwa medycznego.

Działające od 2004 roku Jeleniogórskie Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa wspiera rodziny dzieci z tą wadą genetyczną. Jednym z większych problemów tych rodzin są wysokie koszty specjalistycznej terapii i rehabilitacji, którą trzeba prowadzić niemal od urodzenia dziecka i kontynuować przez długie lata.

- Organizacja stale poszukuje pieniędzy na zajęcia rehabilitacyjno-terapeutyczne dla tych dzieci oraz w turnusy psychoterapeutyczne nad morzem – informuje Magdalena Pruś, organizatorka. - Niektóre z tych dzieci wychowują się w niezamożnych, wręcz ubogich rodzinach, które pomimo dofinansowania nie mogą pozwolić sobie na wysłanie dziecka na taki turnus. Stąd pomysł by tym razem nasza pomoc popłynęła do nich – dodaje.

W dwóch pierwszych edycjach łącznie udało się zebrać 18 ton plastikowych nakrętek, czyli 18 000 zł. Zostały one przekazane Klaudii Kwiecińskiej, niewidomej dziewczynce, która właśnie jest w drodze do Indii, by tam przejść kosztowną operację, dającą szansę na znaczną poprawę widzenia. Trzecia edycja zakończyła się zebraniem ponad 4 ton nakrętek. Dochód z ich sprzedaży pozwolił na dofinansowanie wyjazdu dzieci z zespołem Downa na letnie turnusy rehabilitacyjne nad morze.

Festyn za nakrętki (I edycja akcji), który odbył się we wrześniu 2012 r. wygrało Przedszkole w Mysłakowicach, natomiast na balu za nakrętki (II edycja) bawiły się dzieci z Internatu przy Zespole Szkół i Placówek w Jeleniej Górze. Zwycięzcą trzeciej edycji zostało Niepubliczne Przedszkole „Zaczarowany Parasol” z Jeleniej Góry. Z uwagi na niesprzyjające warunki pogodowe we wrześniu, festyn odbędzie się wiosną 2014 roku.

Patronat honorowy nad akcją objął Prezydent Miasta Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
580
Puzyńska Katarzyna
33%
Twardoch Szczepan
31%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wodne perypetie w Jeżowie
 
Aktualności
Zagrali dla Michała
 
Wiadomości z miasta
Spotkanie online 27.05.2024
 
Kilometry
Tunel prawie jak nowy
 
Aktualności
Muzeum Sentymentów bardziej dostępne
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group