I-liga koszykarzy: Zatrzymali Niesobskiego, wygrali mecz

Sobota, 15 października 2011, 20:50
Aktualizacja: Niedziela, 16 października 2011, 20:48
Autor: Przemo/MDvR
W 3. kolejce koszykarskiej I–ligi Sudety Jelenia Góra uległy na własnym parkiecie Spójni Stargard Szczeciński 54:71. Jest to druga porażka jeleniogórskiego beniaminka w tym sezonie.

O losach meczu zadecydowała druga połowa, w której goście skupili się na utrudnianiu gry Łukaszowi Niesobskiemu, najskuteczniejszemu zawodnikowi ligi po dwóch seriach spotkań. Od początku potkania minimalnie lepsze wrażenie robili podopieczni Ireneusza Taraszkiewicza, którzy wygrali pierwszą kwartę 18:14. W drugiej odsłonie przez dłuższy okres czasu jeleniogórzanie znajdowali się na nieznacznym prowadzeniu, dopiero w końcówce rywale podkręcili tempo i wygrali ostatecznie pierwszą połowę 34:32. Po zmianie stron na placu gry dominowali goście, którzy zupełnie wyłączyli z gry naszego lidera Łukasza Niesobskiego. Brak pomysłu na grę w ofensywie doprowadził do porażki 54:71. Najskuteczniejszym zawodnikiem Sudetów był Przemysław Hajnisz, zdobywca 13 „oczek”, wśród przyjezdnych najwięcej punktów zdobył Tomasz Ochońko – 14.

Sudety Jelenia Góra – Spójnia Stargard Szczeciński 54:71 (18:14, 14:20, 12:20, 10:17)

Sudety: Hajnisz (13), Niesobski (11), Wilusz (10), Bukowiecki (7), Wojciul (5), Maryniewski (2), Budziński (2), Kijanowski (2), Minciel (2), Kołtun, Kozak

Spójnia: Ochońko (14), Przych (13), Kalinowski (13), Grudziński (10) Stępień (8), Bodych (5), Pabian (3), Ulchurski (3), Wójcik (2), Soczewski