Czwartek, 6 października
Imieniny: Artura, Brunona
Czytających: 2658
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zasłużeni dla Jeleniej Góry

Piątek, 21 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 stycznia 2006, 16:36
Autor: Muzyczne Radio
Jeleniogórscy radni zdecydowali o nagrodzeniu kilkunastu osób i instytucji za zasługi dla miasta.

Uroczysta sesja w czasie której zostaną wręczone wyróżnienia, odbędzie się w piątek o godzinie 17.00 w sali Filharmonii Dolnośląskiej.

Tadeuszowi Różewiczowi przyznano tytuł honorowego obywatela Jeleniej Góry. Niestety, jeden z największych polskich poetów i dramaturgów nie będzie mógł uczestniczyć w tej uroczystości. Nagroda w kategorii sportu trafi do rąk Bolesława Osipika, a kultury i sztuki do Tadeusza Kaczmarka.

Nagrody zasłużonego dla Jeleniej Góry siedmiu osobom i trzem instytucjom, wręczy przewodniczący Rady Miejskiej, Jerzy Pleskot. Są to: Kazimierz Pichlak za charytatywną działalność na rzecz jeleniogórskiej służby zdrowia, profesor Tomasz Winnicki za skuteczne rozwijanie Kolegium Karkonoskiego.

Bogdan Liksztet, były dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych, za kształcenie kadr turystycznych. Barbara Leśniak, nauczycielka geografii w tej samej szkole również za kształcenie kadr turystycznych.

Księża: Józef Frąc za działalność wydawniczą, naukową i społeczną oraz Jan Belniak za ochronę zabytków i pomoc ludziom biednym.

Nagrodę dostały też Klub Pionierów Jeleniej Góry za budowanie polskiej tradycji w mieście, I LO imienia Żeromskiego za osiągnięcia edukacyjne oraz Zrzeszenie Handlu i Usług za działalność charytatywną.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group