Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 7558
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Zarzuty dla sprawcy potrącenia policjanta

Środa, 25 lipca 2018, 7:51
Aktualizacja: Czwartek, 26 lipca 2018, 7:32
Autor: WAC
Region: Zarzuty dla sprawcy potrącenia policjanta
Fot. Użyczone
Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu prowadzi śledztwo przeciwko Rafałowi S. Mężczyzna wieczorem 21 lipca w Bolesławcu jadąc samochodem nie zatrzymał się do kontroli drogowej , a następnie potrącił interweniującego funkcjonariusza.

19 lipca bolesławiecka policja przyjęła zgłoszenie, że Rafał S. uszkodził pojazd swojej byłej partnerki między innymi wybijając w nim szyby oraz rysując powłokę lakieru. Wieczorem dwa dni później 39-latek ponownie przyszedł do jej domu i przy użyciu noża groził jej pozbawieniem życia. Chciał w ten sposób zmusić kobietę do wycofania wniosku o ściganie oraz zmianę swoich zeznań. Mężczyzna groził także matce swojej byłej partnerki podpaleniem mieszkania, a także ukradł jej portfel z pieniędzmi i dokumentami oraz telefon. Następnie odjechał.

- Zastraszana kobieta zawiadomiła policję, która podjęła próbę ujęcia mężczyzny - relacjonuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski. - Pomimo jednak sygnałów dźwiękowych i świetlnych, Rafał S. nie zatrzymał samochodu. Zamiast tego skręcił gwałtownie i potrącił próbującego go zatrzymać policjanta. Po chwili został ujęty przez innych funkcjonariuszy. Jak ustalono, kierując pojazdem Rafał S. znajdował się w stanie nietrzeźwości mając 1 promil alkoholu we krwi. 23 lipca mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu, gdzie usłyszał między innymi zarzut czynnej napaści na policjanta, który na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń.

Dodatkowo, podejrzanemu zarzucono popełnienie siedmiu innych przestępstw, w tym niezatrzymania się na wezwanie policji, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, gróźb oraz naruszenia nietykalności świadka w celu zmuszenia go do zmiany zeznań, groźby i kradzieży mienia o wartości ponad 800 złotych oraz dokumentów na szkodę innej osoby, a także zniszczenia samochodu swojej byłej partnerki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
584
Jest nowy
7%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Zmarł po wybuchu
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group