Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 7746
Zalogowanych: 26
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Zarzut dla wujka zmarłego małego Krystiana

Wtorek, 23 stycznia 2018, 10:18
Autor: T.Cz./WAC
Region: Zarzut dla wujka zmarłego małego Krystiana
Fot. Użyczone
Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze poinformowała o dotychczasowych ustaleniach w śledztwie dotyczącym śmierci dziewięciomiesięcznego Krystiana D., do której doszło Kamiennej Górze.

Do zdarzenia doszło 18 stycznia w Kamiennej Górze, w czasie gdy dziewięciomiesięczny Krystian D. przebywał w mieszkaniu pod opieką swojego wujka Santiago D.

Mężczyzna miał w trakcie zabawy podrzucać chłopca do góry. W pewnym momencie, jak twierdzi, dziecko wyśliznęło mu się i upadło na podłogę uderzając w nią głową. Starając się pocieszyć płaczącego chłopca, mężczyzna ponownie wziął go na ręce. Wówczas, jak wyjaśnił podejrzany, chłopiec miał stracić przytomność, wskutek czego ponownie wypadł mu z rąk ponownie uderzając o podłogę. Mężczyzna wezwał pogotowie ratunkowe. Chłopiec został przewieziony do Szpitala w Kamiennej Górze, skąd przetransportowano go do Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Tam lekarze stwierdzili u dziecka krwiaka mózgu i przeprowadzili operację. Pomimo podjętych przez lekarzy czynności, chłopiec zmarł 19 stycznia. Lekarze nie stwierdzili u chłopca obrażeń zewnętrznych.

- Po zatrzymaniu Santiago D., w dniu 20 stycznia, doprowadzono go do Prokuratury Rejonowej w Kamiennej Górze, gdzie ogłoszono mu zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci dziewięciomiesięcznego Krystiana D. – informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prokurator Tomasz Czułowski.

- Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył w sprawie wyjaśnienia.
Prokuratura Rejonowa w Kamiennej Górze skierowała do Sądu Rejonowego w Kamiennej Górze wniosek o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Sąd nie uwzględnił wniosku Prokuratury uznając, że w sprawie nie zachodzi obawa grożącej podejrzanemu surowej kary pozbawienia wolności, ani też obawa, że będzie on w sposób bezprawny utrudniał postępowanie karne. Kamiennogórska prokuratura zapowiedziała złożenie zażalenie na postanowienie sądu – dodaje prokurator T. Czułowski.

Za przestępstwo nieumyślnego spowodowania śmierci, Santiago D. grozi kara pozbawienia wolności do pięciu lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz koleją?

Oddanych
głosów
320
Tak, często
12%
Czasami
46%
Nigdy
8%
Nie, wolę autobus
4%
Nie, bo mam samochód
30%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Ile wody powinniśmy pić w ciągu doby?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Turystyka
Z taśmy do kolejki
 
Aktualności
Pograli, pośmiecili i pojechali
 
Aktualności
Śmierć w Staniszowie!
 
Aktualności
W Staniszowie zabawa trwa
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group