Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 1689
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zarejestruj się i uratuj komuś życie

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 8 stycznia 2015, 7:33
Aktualizacja: 7:35
Autor: Angela
Fot. Organizator
Podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (11. stycznia) w Pasażu Grodzkim na trzecim piętrze odbędzie się Dzień Dawcy Szpiku w Jeleniej Górze. Zarejestrować się może każdy dorosły. – Im więcej potencjalnych dawców się zarejestruje, tym są większe szanse, że osoba chora odnajdzie dawcę, który może uratować jej życie – zachęca do udziału Wiktor Łoś, organizator Dnia Dawcy Szpiku w Jeleniej Górze.

W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek – każdy może zachorować. Na szczęście każdy może też pomóc. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy. Zarejestruj się jako potencjalny dawca.

- Jeśli chcesz uratować komuś życie i pomóc osobom chorym na białaczkę przyjdź do Pasażu Grodzkiego w Jeleniej Górze (trzecie piętro) na akcję, która odbędzie się w godzinach od 11.00 do 19.00 i zarejestruj się jako potencjalny dawca szpiku. Dla ciebie to chwila, a dla wielu pacjentów to szansa na nowe życie – dodaje Wiktor Łoś.

Do rejestracji potrzebny jest dokument z numerem PESEL. Akcja organizowana jest przez DKMS Polska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ 8-01-2015 9:16
DKMS to filia niemieckiej firmy zarabiającej krocie pod pretekstem prowadzenia fundacji. Jeszcze pod WOŚP się podklejają. Ręce opadają. :( Za Wikipedią: "DKMS Polska był krytykowany za podnoszenie kosztów wykonywanych pobrań od dawców. Fundacji zarzucano, że nie korzysta z punktów pobrań mieszczących się w polskich klinikach, tylko wysyła dawców z Polski do Niemiec celem odbycia procedury, co zwiększało koszty ponoszone przez Narodowy Fundusz Zdrowia[4]. W Hiszpanii również krytykowano zawyżanie kosztów przez hiszpański oddział fundacji. DKMS wyceniał procedury na kwotę ok. 14500 Euro, co stanowiło o 6000 Euro więcej niż działająca Fundación Carreras[5]. W styczniu 2012 hiszpańskie ministerstwo zdrowia zabroniło dalszej działalności DKMS, polegającej na pozyskiwaniu dawców"
~ 8-01-2015 9:17
C.D. "Posłanka Izabela Kloc w Interpelacji nr 14632 z dnia 8 lutego 2010 r do ministra zdrowia, stwierdza iż nazwa DKMS Polska jest jedynie chwytem marketingowym, mającym umożliwić wykorzystywanie przez niemiecką prywatną firmę dobrej woli polskich obywateli, którzy kierując się pobudkami patriotycznymi i chęcią wsparcia polskich rejestrów dawców, zgłaszają się na ochotnika do tego rejestru w przekonaniu, że jest to rejestr polski, podczas gdy w rzeczywistości ich dane są umieszczane w filii niemieckiego rejestru dawców DKMS (Deutsche Knochenmarkspenderdatei). Na polskojęzycznej stronie internetowej fundacji znajduje się wpis sugerujący, żeby to sam potencjalny dawca pokrywał częściowo, a nawet całkowicie koszty (ok. 250 zł) rejestracji, oraz badania cech zgodności tkankowej".
~ 8-01-2015 9:20
Jeśli naprawdę chcecie pomóc, skierujcie swoje kroki tu: http://www.dawcy-szpiku.pl
~ 8-01-2015 11:21
wlasnie tez sprawdzilam co to za instytucja DKMS i doszlam do wniosku ze kiedys Niemcy wytoczyli krew polska w czasie w czasie najazdow i wojen - dzis chca wyssac nam szpik i z takimi cwaniakami podjal wspolprace Owsiak- oto prawdziwa twarz Owsiiaka- sprzedac nas i nasz szpik kazdemu kto mu za to w podziece sypnie troche grosza - teraz widzicie te czyste intencje Orkiestry Swiatecznej Pomocy - komu ma to pomoc oczywiscie Jemu i chorym Niemcom
~ 8-01-2015 11:26
tylko glupiec pojdzie ze swoimi danymi osobowymi i informacjami o swoim zdrowiu do jakiejs tam kogucikowej instytucji w Galerii Grodzkiej - dlaczego tego typu akcji nie robi Szpital w Jeleniej Gorze
~... 9-01-2015 0:49
W październiku 2014 r. wypełniłam ankietę i się zarejestrowałam, do tej pory nie dostałam przesyłki z patyczkiem do pobrania próbki... Brakuje chętnych dawców? Teraz wiadomo czemu... Miałam czekać do 2 tygodni, czekam już trzy miesiące...
~do 9:20 9-01-2015 0:51
Właśnie u nich się zarejestrowałam, na www.dawcy-szpiku.pl i już 3 miesiące czekam na pałeczki do pobrania próbki DNA, paranoja jakaś.
~BogaTynia 9-01-2015 14:23
Ja chetnie sie zarejestruje po wszystkich ksiezach z okolicy Jelenie Gory . Wyznaje zasade , ze zdrowaska i paciorki skuteczniejsze sa od lekarstw .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group