Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 8067
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zarejestruj się i uratuj komuś życie

Czwartek, 8 stycznia 2015, 7:33
Aktualizacja: 7:35
Autor: Angela
Jelenia Góra: Zarejestruj się i uratuj komuś życie
Fot. Organizator
Podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (11. stycznia) w Pasażu Grodzkim na trzecim piętrze odbędzie się Dzień Dawcy Szpiku w Jeleniej Górze. Zarejestrować się może każdy dorosły. – Im więcej potencjalnych dawców się zarejestruje, tym są większe szanse, że osoba chora odnajdzie dawcę, który może uratować jej życie – zachęca do udziału Wiktor Łoś, organizator Dnia Dawcy Szpiku w Jeleniej Górze.

W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek – każdy może zachorować. Na szczęście każdy może też pomóc. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy. Zarejestruj się jako potencjalny dawca.

- Jeśli chcesz uratować komuś życie i pomóc osobom chorym na białaczkę przyjdź do Pasażu Grodzkiego w Jeleniej Górze (trzecie piętro) na akcję, która odbędzie się w godzinach od 11.00 do 19.00 i zarejestruj się jako potencjalny dawca szpiku. Dla ciebie to chwila, a dla wielu pacjentów to szansa na nowe życie – dodaje Wiktor Łoś.

Do rejestracji potrzebny jest dokument z numerem PESEL. Akcja organizowana jest przez DKMS Polska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group