Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 2544
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Zaniedbany i chory pies wreszcie ma dobrą opiekę

Sobota, 28 marca 2020, 6:01
Aktualizacja: Poniedziałek, 30 marca 2020, 6:24
Autor: KED
Kowary: Zaniedbany i chory pies wreszcie ma dobrą opiekę
Fot. DIOZ
Mimo trudnej sytuacji związanej z panującą epidemią koronawirusa, wolontariusze Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt nie przerywają działań na rzecz ratowania zaniedbanych zwierząt.

Tym razem inspektorzy DIOZ przed kilku dniami podjęli, przy współpracy z Urzędem Miasta Kowary, interwencję w sprawie zaniedbanej suki - owczarka niemieckiego, w wieku około 10 miesięcy.

Jak informują inspektorzy DIOZ, zwierzę od kilku tygodni błąkało się samopas po Kowarach, było zalęknione i zdziczałe. Szczenię przy każdej próbie kontaktu z człowiekiem reagowało panicznym skowytem. Na podawaną rękę rzucało się z agresją. Mieszkańcy Kowar wielokrotnie informowali, że właściciele zwierzęcia znęcają się nad nim. Pies był także często przywiązywany do rury od kaloryfera.

W chwili interwencji suczka była zlękniona, miała wzdęty i bolesny brzuch, a także borykała się z ogromnym rozwolnieniem - mówi Konrad Kuźmiński z DIOZ. - Podczas transportu do lecznicy wymiotowała plastikowymi nakrętkami i foliówkami. Wcześniej jej właściciele nie chcieli dobrowolnie oddać psa, a policja odmówiła asysty. Podczas interwencji pięciu dorosłych „opiekunów” zaatakowało naszego wolontariusza, który ratował zwierzę. Na szczęście, mimo tych perturbacji, interwencja zakończyła się odebraniem psa. Suczka obecnie przebywa w lecznicy, gdzie dochodzi do siebie - informuje K. Kuźmiński.

Twoja reakcja na artykuł?

39
54%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
1%
Nudzi
8
11%
Smuci
4
6%
Złości
20
28%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group