Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 4365
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zameczek miastu przekazany. Dla ODK

Wtorek, 2 sierpnia 2011, 8:13
Aktualizacja: 8:46
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Zameczek miastu przekazany. Dla ODK
Fot. MT
Dziś prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła podpisze umowę z rektorem Politechniki Wrocławskiej w sprawie przejęcia tzw. zameczku na Zabobrzu. Znajdzie tam siedzibę Osiedlowy Dom Kultury.

Ze strony Politechniki Wrocławskiej zostały podjęte już wszystkie ustalenia dotyczące możliwości przekazania obiektu miastu na potrzeby Osiedlowego Domu Kultury.

Umowa notarialna jest z kolei niezbędnym elementem, umożliwiającym samorządowi przekazywanie środków na niezbędne prace remontowe, zabezpieczające, itp. – czytamy w komunikacie jeleniogórskiego magistratu. Oznacza to w praktyce rozpoczęcie działań adaptacyjnych w tym obiekcie, a także możliwość podjęcia prac przy konserwacji zieleni w parku okalającym ten zabytek.

O możliwości przekazania na potrzeby ODK zabytkowego obiektu mówiono zimą. Zameczek wraz z założeniem parkowym powstał jako rezydencja przemysłowca z Raszyc Maxa Erfurta, a po 1945 roku pełnił różne funkcje (ostatnio mieścił się tu Zakład Badawczo-Wdrożeniowy Politechniki Wrocławskiej oraz biblioteka).

Osiedlowy Dom Kultury działa w tzw. blaszaku, pochodzącej z lat 80. XX wieku konstrukcji przy ul. Komedy-Trzcińskiego, która nie należy do miasta i jest w coraz gorszym stanie technicznym. Zdaniem samorządowców przeprowadzka da ODK szansę na lepszą realizację oferty dla mieszkańców. Park przy willi będzie z kolei miejscem spotkań jeleniogórzan, a także areną imprez plenerowych. Kiedy nastąpi przeprowadzka? O tym na razie nie wiadomo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group