Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7653
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zakochana w tańcu

Niedziela, 31 marca 2019, 6:04
Aktualizacja: Wtorek, 2 kwietnia 2019, 6:19
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Zakochana w tańcu
Fot. Użyczone – Nikola Brodacka
Ma dopiero 14 lat i już jak lwica walczy o swoje marzenia. Mowa o Nikoli Brodackiej z Sobieszowa, która
by spełniać swoją pasję, w tygodniu przemierza blisko 800 kilometrów. Swoje umiejętności w tańcach latynoamerykańskich szlifuje bowiem we Wrocławiu. Na co dzień uczy się w ósmej klasie Szkoły Podstawowej nr 15 w Sobieszowie. – Nie wyobrażam sobie życia bez tańca – wyznaje młoda tancerka, która udowadnia, że ciężka praca popłaca.

Treningi trzy razy w tygodniu i wyjazdy na turnieje sprawiają, że młoda jeleniogórzanka nie ma zbyt wiele czasu dla siebie. Ale jak podkreśla w rozmowie z nami, taniec wart jest tak dużego poświęcenia. Młodą tancerkę podziwiają, dopingują i wspierają rodzice.

Nie wiem czy dałabym radę tak się poświęcić dla pasji – mówi pani Sylwia Brodacka, mama Nikoli. - Jestem pełna podziwu dla córki, że udaje jej się połączyć naukę z tańcem. W sumie w domu tematem numer jeden jest jej pasja. Nikola mogłaby godzinami o niej opowiadać. Nie możemy się nadziwić, skąd w niej tyle determinacji – dodaje jej tata, Konrad Brodacki.

Wytężona praca przyniosła rewelacyjne wyniki. Podczas Mistrzostw Polski w tańcach latynoamerykańskich federacji FTS w Sierpcu Nikola Brodacka i Jakub Kycia jako para taneczna wywalczyli wysoką, jedenastą półfinałową lokatę w kategorii wiekowej do 21 lat . Osiągnięcie jest tym większe, że Nikola ma dopiero 14 lat, Jakub zaledwie 16 . Co ciekawe, para trenuje razem od 10 miesięcy. W nagrodę za ten wynik otrzymali najwyższą mistrzowską międzynarodową klasę „S” .Tym samym Nikola jest najmłodszą (i jedną z niewielu) jeleniogórzanek, posiadających tak wysoką klasę taneczną.

Pękam z dumy- mówi tato tancerki. - To był wyjątkowy turniej, a występy Nikoli i Kuby przyprawiały o gęsią skórkę.

Nikola na co dzień uczy się w ósmej klasie SP15 w Sobieszowie , a Jakub uczęszcza do wrocławskiej szkoły. Trenują minimum trzy razy w tygodniu we Wrocławiu reprezentując klub Tempo pod okiem trenerów Ireneusza Mleczko i Agaty Szybiak. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Twoja reakcja na artykuł?

39
78%
Cieszy
1
2%
Hahaha
2
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
8
16%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (45) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group