Zalogowanych: 9

I liga koszykarek: Zadecydowała czwarta kwarta

Sobota, 30 grudnia 2023, 18:34
Aktualizacja: 18:52
Koszykarki Isands Wichosia Jelenia Góra zakończyły dziś oficjalnie występy w roku kalendarzowym 2023. Podopieczne trenera Rafała Sroki uległy ne wyjeździe Wiśle Orlen Południe Kraków w meczu 12. kolejki grupy B I ligi koszykówki kobiet.

Przez zdecydowaną większą część spotkania z przodu znajdowały się gospodynie, ale nie były w stanie zbudować bardziej znaczącej przewagi. W efekcie wszystko wydawało się sprawą otwartą. Po pierwszej kwarcie było 17:11 dla rywalek, ale po drugiej mieliśmy już remis 34:34. W trzeciej ćwiartce jeleniogórzanki dzielnie trzymały się faworytek tego pojedynku. Wiceliderki tabeli wyszły na trzypunktowe prowadzenie, a to zapowiadało spore emocje podczas ostatnich 10 minut. Niestety dla nas zdecydowanie lepsze w tym fragmencie gry były przeciwniczki, wygrywając ostatecznie 85:69.

Wisła Orlen Południe Kraków - Isands Wichoś Jelenia Góra 85:69 (17:11, 17:23, 20:17, 31:18)

Wisła: Duchnowska (20), Kwiecień (14), Stasiuk (12), Krzywoń (11), Kuczyńska (10), Zuziak (7), Wilk (4), Grzenkowicz (3), Mitrowska (2), Kaźmierczak (2).

Wichoś: Jasińska (23), Lipniacka (18), Warsińska (13), Koc (6), Karaś (5), Prokop (2), Bielecka (2), Rybkiewicz.