Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8339
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zabawa z mopsami

Wtorek, 29 maja 2018, 15:13
Aktualizacja: Środa, 30 maja 2018, 13:32
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Zabawa z mopsami
Fot. Przemek Kaczałko
Międzynarodowy Dzień Mopsa był okazją do spotkania integracyjnego miłośników tej rasy oraz buldożków. Na gościnnym terenie Karkonoskiego Klubu Owczarka Niemieckiego zjawiło się wiele osób ze swoimi pupilami, a organizatorzy przygotowali dla wszystkich szereg atrakcji.

Na imprezę, organizowaną przez stowarzyszenie "Mopsy w potrzebie", przybyło wielu miłośników tych czworonogów z Jeleniej Góry, ale też przyjezdni.

Członkowie stowarzyszenia już trzykrotnie organizowali imprezy integracyjne w Aromacafe - były to Mopsie Mikołajki i Mopsie Walentynki. Tym razem, korzystając z doskonałych warunków pogodowych zdecydowano, aby wyjść na dwór i zorganizowano piknik na placu treningowym Karkonoskiego Klubu Owczarka Niemieckiego w okolicach ulicy Nowowiejskiej.

- Imprezy cieszyły się dużym zainteresowaniem, więc stwierdziliśmy, że czas na imprezę w plenerze - powiedział Kamil Kuchciak ze stowarzyszenia "Mopsy w potrzebie". Wydarzenie były okazją do świętowania Światowego Dnia Mopsa, który obchodzony jest 28 maja. Dla każdego uczestnika (pupila i człowieka) przygotowano smakołyki, były też konkursy.

W biegu przełajowym z mopsem czas pokonania toru przeszkód nie był najważniejszy czas - liczyła się kreatywność. Każdy na miarę swoich możliwości pokonał trasę, po czym jury przyznało trzem najlepszym nagrody. Równie widowiskowo było podczas wyścigu mopsów, gdzie nagrody zgarniali najszybsi. W trakcie imprezy można było nabyć gadżety, z których dochód przeznaczony będzie na cele stowarzyszenia. Były też kiełbaski z grilla, słodkości - każdy znalazł coś dla siebie. Nie zabrakło też konkursu dla ludzi, bowiem doskonale oznaczona trasa dojścia do pola treningowego obfitowała w wiadomości na temat mopsów, z których wiedza była przydatna do odpowiedzi na pytania konkursowe.

Wiele osób kocha zwierzęta. A co takiego wyjątkowego jest w mopsach?

- Są to wspaniałe pieski, które samym wyglądem wzbudzają naszą sympatię i zainteresowanie. Poza tym mają przecudowny charakter i usposobienie. Są prorodzinne, nadające się dla rodzin z dziećmi, dla osób starszych, ale trzeba też zaznaczyć, że są to pieski, obciążone wieloma chorobami - podkreślił Kamil Kuchciak.
- My uświadamiamy ludzi, że zamiast kupować, można zaadoptować pieska z naszego stowarzyszenia, dać mu szansę i nowe życie, a jeżeli ktoś nie chce adoptować, aby sprawdził i świadomie wybrał prawdziwą hodowlę, zarejestrowaną w Związku Kynologicznym - dodał przedstawiciel stowarzyszenia "Mopsy w potrzebie".

Wśród przybyłych uczestników były osoby z Jeleniej Góry, Legnicy, Kamiennej Góry, Wrocławia, Karpacza, co doskonale pokazywało, że środowisko potrzebuje imprez integracyjnych i organizatorzy zapowiadają kolejne spotkania, również w plenerze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
197
Nigdy
22%
Rzadko
41%
Czasami
23%
Często
14%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group