Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 4966
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Zabawa w wielkanocnym klimacie

Środa, 28 marca 2018, 6:34
Autor: Paweł Guszała
Region: Zabawa w wielkanocnym klimacie
Fot. Paweł Guszała
W Stajni Rybnica w miniony weekend odbył się Jarmark Wielkanocny. Było to pierwsze tego typu wydarzenie w tym miejscu.

Do Stajni Rybnica zjechali wystawcy ze zdrową żywnością i rękodziełem z całego regionu. Można było zobaczyć, kupić, spróbować wielu lokalnych produktów, także tych związanych ze Świętami Wielkiej Nocy.

- Mam nadzieję, że będzie to cykliczna impreza. Robiliśmy już Jarmark Bożonarodzeniowy, a teraz mamy Jarmark Wielkanocny. Chcielibyśmy aby każdej organizowanej w naszej stajni imprezie towarzyszył taki kiermasz, szczególnie z produktami ekologicznymi. Chcemy budować swoją markę w oparciu o lokalne wyroby – zapewnia Robert Obaz, organizator.

Na pobliskiej Ekofarmie przygotowano zajęcia dla najmłodszych, które pozwalały puścić wodze artystycznej fantazji. - Na tych zajęciach przygotowywaliśmy koszyczki wielkanocne. W czasie zabawy w kuchni dzieci ozdabiały babeczki, robiąc zajączka i króliczki, a w drugiej części zajęć robiły koszyczki wielkanocne. Oczywiście później wszystko mogły zabrać ze sobą do domu – mówi Barbara Choma-Hamowska z Ekofarmy.

W tzw. międzyczasie uczestnicy zajęć mogli odwiedzić mini-zoo. Pierwszy Jarmark Wielkanocny jest już za nami, w planach są kolejne wydarzenia. 1 i 2 maja w Stajni Rybnica odbędą się wyścigi hartów z kiermaszem produktów regionalnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group