Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 7027
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Za rok będzie lepiej

Czwartek, 21 września 2006, 0:00
Autor: Angelika Grzywacz
Jelenia Góra: Za rok będzie lepiej
Fot. Angelika Grzywacz
Za ponad czterdzieści milionów euro mieszkańcy miasta będą mieli lepszą wodę w kranach. Lepiej będą oczyszczane ścieki. Skończą się problemy z zalewaniem piwnic. Na poprawę trzeba będzie jednak poczekać ponad 12 miesięcy.

Na razie remonty i usprawnienia sieci wodociągowej życia jeleniogórzanom nie ułatwiają.
Roboty prowadzone są właśnie przy ulicy Wiejskiej i docierają do garbatego mostku łączącego ulicę Wiejską z Osiedlem Robotniczym. Przez przeprawę codziennie z Zabobrza do centrum Jeleniej Góry przechodzą setki mieszkańców.

Ekipy kopią także w przy ulicach Różyckiego i Karłowicza. Prace zaplanowane są także przy ulicy Działkowicza na Zabobrzu. Jej mieszkańcy narzekają na niedrożne studzienki kanalizacyjne. Spodziewają się, że po ich wymianie skończą się kłopoty z zalewaniem piwnic i ulic przy intensywnych opadach deszczu lub wiosennych roztopach.

– Roboty utrudniają nam zbyt płytko położone kable. Słupy z trakcją energetyczną musimy zabezpieczać, żeby się nie przewróciły – mówią pracownicy z firmy wykonującej zlecenie.
Ogółem wybudowane zostanie około 16 km sieci kanalizacyjnych i blisko 8 km sieci wodociągowych.

<b> Unia dużo pomoże </b>
Projekt obejmuje realizację czterech kontraktów: modernizację oczyszczalni ścieków z budową stacji kompostowania osadu, budowę zakładu uzdatniania wody, sieci wodociągowej oraz budowę i modernizację sieci kanalizacyjnej. Planowane zakończenie realizacji całego projektu to 31 grudnia przyszłego roku. Wartość całego projektu wynosi 40,6 mln euro, z czego 69 procent, czyli 28 mln euro dofinansowane jest z Funduszu Spójności Unii Europejskiej. Pozostałe środki pochodzą z budżetu Jeleniej Góry.
Modernizacja obejmie także ulice Jagiełły, Grunwaldzką, Jana Pawła II, Paderewskiego. Nowe sieci kanalizacyjne zostaną ułożone w ciągu ul. Jagiełły – ok. 1 km sieci, Kubusia Puchatka (około pół kilometra).
Sieć rozdzielcza o długości ponad 5 km powstanie na Osiedlu Łomnickim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group