Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 4197
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Z sercem i prezentami

Sobota, 8 grudnia 2018, 9:26
Aktualizacja: Środa, 12 grudnia 2018, 9:23
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Z sercem i prezentami
Fot. Przemek Kaczałko
Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi po raz kolejny pokazali wielką wrażliwość i troskę o osoby starsze. Z okazji dnia św. Mikołaja wcielili się w pomocników pana z wielką, białą brodą i czerwonym ubranku, obdarowując mieszkańców Zakładu Opiekuńczo–Leczniczego Caritasu Diecezji Legnickiej przy ul. Żeromskiego w Jeleniej Górze.

W placówce znajduje się około 90 osób, najczęściej z chorobami wieku starczego.

Staramy się, aby ich dzień nie był monotonny. Nie tylko śniadanie - łóżko, obiad - łóżko... tylko cały czas jest zespół terapeutyczny, pracownik socjalny, który pomaga robić zakupy, psycholog, z którym mogą porozmawiać, jest logopeda - od poniedziałku do piątku dzień jest wypełniony. W soboty przyjeżdżają schole z okolicznych kościołów i śpiewają piosenki dla naszych podopiecznych, a także są msze i różne świąteczne imprezy - powiedziała Dorota Malinowska, terapeutka w placówce Caritasu.

Grupa uczniów z SP 8 przemierzyła ze św. Mikołajem trzy piętra placówki prowadzonej przez Caritas Diecezji Legnickiej, gdzie oczekiwali na nich przebywający w ZL-O seniorzy. Zarówno dla obdarowanych, jak i młodzieży - było to niezwykle ważne spotkanie. Każdy czuł się potrzebny i spełniony.

Odwiedziły nas wrażliwe dzieci, które potrafią się zachować i chętnie nam pomogą w Wigilii, którą organizujemy dla naszych podopiecznych - mówiła terapeutka.
To dla nas nowe doświadczenie, a warto pomagać. Prezent z okazji Mikołajek można dać każdemu i będzie się cieszył - podkreśliła 14-letnia Laura Mazur, uczennica SP 8.

W planach są kolejne wizyty gości z zewnątrz. 18 stycznia z występami artystycznymi przyjadą uczniowie z Barcinka, 28 grudnia zespół Karkonosze z jasełkami, a 9 stycznia - młodzież z I klasy jeleniogórskiego Żeroma.

Cały czas staramy się organizować wolny czas naszym podopiecznym, żeby czuli się bezpiecznie, rodzinnie i domowo - dodała D. Malinowska.

Twoja reakcja na artykuł?

8
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group