Sobota, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 4695
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Z nożem do konkubenta za zdradę

Niedziela, 6 marca 2016, 13:12
Aktualizacja: 13:14
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Z nożem do konkubenta za zdradę
Fot. Archiwum
Do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze wpłynęła sprawa Barbary Cz. z Jeleniej Góry, która próbowała zabić nożem swojego konkubenta, bo przyznał się jej do zdrady, a później oglądał filmy erotyczne w internecie. Do zdarzenia doszło w listopadzie minionego roku. Pierwszą rozprawę wyznaczono na 25 marca br. Kobiecie grozi do 25 lat więzienia.

Jak ustaliła policja i prokuratura, 62-letnia emerytka mieszkała z 32-letnim konkubentem i swoim synem przy ul. Słowackiego w Jeleniej Górze. Para była ze sobą 2,5 roku i była dość zgodna, aż do 22 listopada 2015 roku, kiedy między partnerami doszło do awantury. Konkubent przyznał się jej bowiem, że ją zdradza.

Wtedy jednak kobieta nie sięgnęła po nóż, ale po… alkohol. Przyniosła najpierw 0,5 l whisky, a następnie 0,7 l wódki, które wspólnie wypili. Trzy godziny później doszło do kolejnej kłótni. Tym razem kobieta miała pretensje do konkubenta, że ogląda w internecie filmy erotyczne. Wtedy 32-latek zepchnął Barbarę Cz. z fotela na podłogę. Kobieta wstała, poszła do kuchni i wróciła z nożem. Następnie przewróciła mężczyznę na podłogę i zadała mu cztery ciosy. Zdaniem poszkodowanego, celowała w klatkę piersiową, ale dzięki obronie mężczyzny, nie doszło do tragedii.

Następnie kobieta zawołała syna przebywającego w drugim pokoju i kazała mu wezwać karetkę. Po przyjeździe na miejsce policji, 62-latka przyznała się do zadania ciosów, ale przekonywała, że nic nie pamięta. Badanie wykazało u niej 1,8 promila alkoholu. Biegli sądowi uznali, że podczas próby zabójstwa, kobieta była poczytalna i świadoma swoich czynów.

Barbara Cz. usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa. Nigdy wcześniej karana nie była. Wśród sąsiadów ma opinię spokojnej, starszej pani. Dobrą opinią cieszył się też jej konkubent.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
774
Tak
10%
Nie
85%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group