Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 7537
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wyrok za śmiertelne potrącenie na Spółdzielczej

Środa, 30 sierpnia 2017, 6:51
Aktualizacja: Piątek, 1 września 2017, 8:22
Autor: WAC
Jelenia Góra: Wyrok za śmiertelne potrącenie na Spółdzielczej
Fot. Archiwum Jelonki.com/P. Kaczałko
Przed Sądem Rejonowym w Jeleniej Górze zapadł wyrok w sprawie dotyczącej tragicznego wypadku drogowego, który wydarzył się w sierpniu ubiegłego roku przy ul. Spółdzielczej w Jeleniej Górze.

Przypomnijmy. Do tragicznego w skutkach wypadku, w wyniku którego śmierć poniosło dwóch mężczyzn doszło 9 sierpnia 2016 roku, o godzinie 21.50. 20- letni Filip P. jechał wtedy samochodem marki Volkswagen Sharan w kierunku centrum miasta. W pewnym momencie chciał ominąć mercedesa, który zatrzymał się, aby przepuścić przechodzących przez przejście dla pieszych nieopodal zakładu Zorka. Prowadzony przez niego pojazd odbił się od stojącego samochodu, a następnie staranował dwóch mężczyzn na pasach. Jeden z potrąconych zginął na miejscu, drugi zmarł nazajutrz w szpitalu.

Wyrokiem Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze Filip P. za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym został skazany na pół roku pozbawienia wolności oraz dwa lata ograniczenia wolności. Wobec niego orzeczono też dziesięcioletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Wyrok nie jest prawomocny i złożenie apelacji od niego zapowiedzieli zarówno prokurator jak i oskarżyciele posiłkowi. Obecnie trwa sporządzanie pisemnego uzasadnienia wyroku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Ile książek przeczytałaś/eś w tym roku?

Oddanych
głosów
1023
Żadnej
29%
Jedną
8%
Dwie
8%
Trzy lub więcej
55%
 
Głos ulicy
Marsz równości w Jeleniej Górze
 
Warto wiedzieć
Czy szczepionka na COVID sprzedała nam raka? Prawda czy mit?
Rozmowy Jelonki
Julia przed swoim najważniejszym do tej pory startem w szachowej karierze – Olimpiadzie w Kazachstanie
 
112
Wojcieszyce: młodzi kierowcy mieli sporo szczęścia
 
112
Wjechała w barierki na moście
 
Jelonka wczoraj
Jelenia Góra 100 lat temu i hotel "Pod Brązowym Jeleniem"
 
112
Do rowu przed Przełęczą Kowarską
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group