Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 5712
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wypadek w Dziwiszowie – 65–latek był zakleszczony w aucie

Niedziela, 25 listopada 2012, 11:31
Aktualizacja: Poniedziałek, 26 listopada 2012, 7:47
Autor: Angela
Jelenia Góra: Wypadek w Dziwiszowie – 65–latek był zakleszczony w aucie
Fot. KM PSP w Jeleniej Górze
Z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala 65–letni mężczyzna z Warszawy, który wczoraj (24.11) o godz. 21.47 jadąc samochodem marki Porsche, najprawdopodobniej z powodu zbyt dużej prędkości zjechał na kapeli w Dziwiszowie na pobocze i uderzył w drzewo. Kierowca został zakleszczony w aucie. By go uwolnić, strażacy musieli wycinać karoserię samochodu.

Jak pisze st. kpt. Andrzej Ciosk, oficer prasowy KM PSP w Jeleniej Górze, pojazdem podróżowała trzyosobowa rodzina - dwoje rodziców z ośmioletnim dzieckiem. Matka z dzieckiem opuściła pojazd o własnych siłach i zgłosiła wypadek do Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

- W chwili przyjazdu pierwszych strażaków, pomocy poszkodowanym udzielał zespół pogotowia ratunkowego oraz ratownik Grupy Ratownictwa Specjalistycznego OSP w Jeleniej Górze, który zaraz po wypadku przejeżdżał tą drogą – informuje st. kpt. Andrzej Ciosk. - Bardzo dużym utrudnieniem w prowadzeniu działań, był fakt, że samochód uderzył w przydrożne drzewo od strony kierowcy, praktycznie miażdżąc słupek, na wysokości jego głowy. Jednocześnie pojazd zawiesił się podwoziem na uszkodzonej metalowej barierce zabezpieczającej drogę – dodaje A. Ciosk.

Wszyscy poszkodowani zostali odwiezieni do szpitala. Miejsce działań zabezpieczała również policja, która pobrała krew kierowcy do badań, które wykażą czy był trzeźwy.

W działaniach udział brały 4 samochody strażackie (JRG1, JRG2, OSP Dziwiszów) i 13 strażaków. Akcja ratownicza i usuwania pojazdu z drogi trwała około 3,5 godziny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (62)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group