Inwestycja ta jest realizowana przy współfinansowaniu z Rządowego Funduszu Dróg. Koszt jej wykonania to 1 milion 583 tysięcy złotych z czego kwota dofinansowania wynosi 791 tys zł. Wykonawcą robót jest firma Jeltech z Piechowic.
Remontowany jest odcinek ulicy od skrzyżowania z ulicą Piastowską i Kolejową (przy wiadukcie) do budynku nr 8. Łącznie to ponad 400 metrów drogi. Zadanie polega m.in. na sfrezowaniu istniejącej nawierzchni, wykonaniu korytowania jezdni, zjazdów, chodnika, poboczy, wykonaniu podbudowy oraz remontu istniejącej kanalizacji deszczowej. Nowa nawierzchnia jezdni będzie wykonana z asfaltobetonu, a zjazdów i chodnika z kostki betonowej. Częścią inwestycji jest budowa chodnika z kostki betonowej, a także remont zatoki autobusowej.
Zaplanowano też wymianę oświetlenia. Łącznie postawionych ma zostać 17 słupów oświetlenia ulicznego, w tym 4 słupy oświetlające przejścia dla pieszych. Zamontowane mają być nowe lampy, świecące w technologii LED.